| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Na miasto znów wyrusza elektryczny e-up!
dodano: 2021-02-15 20:53:07, dodał: Redakcja, źródło: Volkswagen

Po około półrocznej przerwie Volkswagen przywraca do oferty elektrycznego miejskiego bestsellera. Volkswagen e-up! dostępny jest na polskim rynku już od 99.490 zł.

Samochody elektryczne wciąż głównie kojarzą się z podróżowaniem po mieście. Nie dziwi więc ogromna popularność elektrycznej wersji miejskiego modelu Volkswagen e-up! Model wyposażony w elektryczny układ napędowy o mocy 83 KM (61 kW) doskonale radzi sobie w mieście. Zasięg wynoszący około 260 km, a także przyzwoite osiągi - przyspieszenie do setki w czasie 11,9 s prędkość maksymalna – 130 km/h – elektronicznie ograniczona - pozwalają na swobodne podróżowanie również poza miastem.

Volkswagen e-up!
Volkswagen e-up!


Dodatkowo energię w nowym akumulatorze o pojemności wynoszącej 32,3 kWh możemy w zależności od sytuacji uzupełnić na 3 sposoby:
w domu ze zwykłej sieci energetycznej i gniazdka, gdzie pełne naładowanie zajmie 16 godzin,
z Wallboxa – w ciągu 5,5 godziny
w trasie zaś za pomocą szybkiej ładowarki pojemność 80% uzyskamy w niecałą godzinę.

Seryjnie na pokładzie Volkswagena e-up! otrzymujemy aplikację We Connect. Dzięki niej nasz smartfon może stać się prawdziwym centrum dowodzenia. Bez podchodzenia do samochodu możemy skontrolować informacje na temat przebiegu każdej trasy (prędkość, zużycie i odzysk energii), sprawdzić położenie samochodu, czy zaprogramować godzinę rozpoczęcia i końca ładowania akumulatora oraz czas uruchomienia klimatyzacji, aby schłodzić wnętrze pojazdu przed rozpoczęciem podróży.

Volkswagen e-up!
Volkswagen e-up!


Indywidualny styl e-up!-a uzyskać możemy dzięki sporej możliwości personalizacji. Do dyspozycji mamy 7 kolorów nadwozia, dodatkowo 2 kolory dachu, 3 wzory obręczy kół, 2 kolory wykończenia tablicy rozdzielczej i 2 wzory tapicerki siedzeń.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL