| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Uproszczona gama Mazdy CX-3 w polskich salonach
dodano: 2021-02-22 11:32:44, dodał: Redakcja, źródło: Mazda

Mazda w roku modelowym 2021 uprościła gamę B-segmentowego crossovera CX-3. Z oferty wycięte zostały wszystkie jednostki wysokoprężne, napęd na cztery koła, oraz większość wariantów benzynowych. Obecnie w polskim cenniku znajdziemy jednego benzyniaka w czterech wariantach wyposażenia.

Sercem Mazdy CX-3 w roku modelowym 2021 jest dwulitrowa benzynowa jednostka benzynowa Skyactiv-G generująca moc rzędu 121 KM (89 kW) i 206 Nm momentu obrotowego przekazywanego na przednią oś za pośrednictwem manualnej lub automatycznej skrzyni biegów.

Wariant z manualną skrzynią wyposażony został w opracowany przez Mazdę system dezaktywacji cylindrów, który w zależności od obciążenia silnika może wyłączyć dwa z czterech cylindrów. Przekłada się to na realne obniżenie zużycia paliwa aż o 14% w cyklu mieszanym. A jak wiemy mniejsze zużycia paliwa to mniejszy poziom emisji CO2.

Mazda CX-3 MY2021
Mazda CX-3 MY2021


W bieżącym roku modelowym Mazda CX-3 nieco się zmieniła. Zmodyfikowano przednie fotele, do systemy audio dodano cyfrowy tuner radiowy DAB+, a obsługa Apple CarPlay i Android Auto dostępna jest już w standardzie. Z zewnątrz Mazdę CX-3 możemy polakierować w nowym kolorze metalizowanym Polymetal Gray.

Mazda CX-3 MY2021 - wnętrze
Mazda CX-3 MY2021 - wnętrze


Rozbudowana została również oferta asystentów m.in. o system Advanced SCBS (Advanced Smart City Brake Support) czyli wspomaganie hamowania awaryjnego podczas jazdy miejskiej wykrywający pieszych również po zmroku. Modyfikacji poddano również system świateł w trybie automatycznym – aby o zmierzchu lub w warunkach pogorszonej widoczności włączały się wcześniej.

Za najnowsze wydanie Mazdy CX-3 w podstawowej wersji zapłacimy od 90 900 zł. Modele wyposażone w automatyczną skrzynię biegów są droższe o 8 tys.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL