| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Trzeci model w segmencie - nowy Volkswagen Taigo
dodano: 2021-08-18 10:42:09, dodał: Redakcja, źródło: Volkswagen

Volkswagen Taigo – to nowa propozycja na rynku europejskim. Sam w sobie model nie jest jednak zupełną nowością ponieważ jego bliźniak – Nivus od jakiegoś czasu oferowany jest na rynku Ameryki Południowej.

Debiut w "ciasnym" segmencie

Nowy Volkswagen Taigo w Europie plasowany jest jako samochód subkompaktowy, a więc jest trzecim modelem typu crossover segmentu B niemieckiej marki obok T-Roc-a i T-Cross-a. Po co więc kolejny taki model? Otóż... nowy Volkswagen Taigo jest pierwszym europejskim przedstawicielem SUV-ów typu coupe. Charakteryzuje się zwartymi wymiarami i emocjonującą stylistyką.

Volkswagen Taigo R-Line
Volkswagen Taigo R-Line


Oferuje funkcjonalność SUV-a: przestronne wnętrze, wysoką pozycję za kierownicą czy doskonałą widoczność. Różnicą w porównaniu do SUV-a jest jednak tylna część nadwozia – z opadającym nisko dachem i mocno pochylonymi słupkami C w stylu samochodów coupe. Rozwiązanie to zostało przeniesione wprost z wyższych segmentów. Połączenie walorów użytkowych z dynamiczną lifestylową sylwetką przypadnie do gustu przede wszystkim młodym oraz tym którzy wciąż czują się młodo.

Volkswagen Taigo
Volkswagen Taigo


Na obecną chwilę producent nie podał dokładnych wymiarów nowego Volkswagena Taigo, ale bazując na danych wersji brazylijskiej wymiary nowego modelu opartego o platformę MQB powinny oscylować w granicach 4266 mm długości, 1757 mm szerokości, 1493 mm wysokości i 2566 mm rozstawu osi. Pojemność bagażnika została określona na 438 litrów – czyli podobnie do T-Cross-a.

Volkswagen Taigo R-Line
Volkswagen Taigo R-Line


Do wyboru cztery wersje wyposażenia
Dla nowego Volkswagena Taigo producent przygotował cztery warianty wyposażenia. Analogicznie do innych modeli ofertę otwiera wersja Taigo, która już w standardzie oferuje reflektory w technologii LED, czy system Front Assist z funkcją hamowania awarynego i cyfrowy kokpit. Bogatsze wyposażenie oferują kolejno wersje Life, Style i R-Line – z charakterystyczną stylizacją nadwozia. Na liście opcjonalnego wyposażenia znalazł się system IQ.Drive Travel Assist - aktywny tempomat z funkcją automatycznej regulacji odległości do poprzedzającego pojazdu, rozpoznający znaki drogowe, który w połączeniu ze standardowym we wszystkich wersjach systemem utrzymywania samochodu na pasie ruchu – umożliwia nowemu Volkswagenowi Taigo częściowo autonomiczną jazdę z prędkością do 210 km/h.

Volkswagen Taigo R-Line
Volkswagen Taigo R-LineNa starcie wyłącznie benzyniaki

Na początku nowy Volkswagen Taigo oferowany będzie z trzema jednostkami benzynowymi: trzycylindrową 1.0 TSI o mocy 95 KM (70 kW) lub 110 KM (81 kW), oraz czterocylindrowym 1.5 TSI o mocy 150 KM (110 kW). W zależności od wersji za przeniesienie napędu na przednią oś odpowiada manualna 5-cio lub 6-ciobiegowa skrzynia lub 7-stopniowy automat DSG.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL