| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Skoda: ponad 100 000 zelektryfikowanych modeli opuściło fabrykę
dodano: 2021-09-27 17:22:48, dodał: Redakcja, źródło: Skoda - PR Portal

Już ponad 100 tysięcy modeli sygnowanych znakiem „iV” opuściło linię produkcyjną głównej fabryki Škody w Mladá Boleslav. Era elektromobilności czeskiej marki spod znaku „iV” rozpoczęła się niespełna dwa lata temu wprowadzając pierwszy hybrydowy model Superb iV oraz całkowicie elektryczną wersję miejskiej Citigoe iV.

„iV” jest wyróżnikiem zelektryfikowanych producenta zza południowej granicy. Wśród nich znajdziemy samochody z napędem hybrydowym typu plug-in: Superb iV, Octavia iV oraz topowe wersje Octavii RS iV. Dodatkowo Škoda oferuje całkowicie elektryczny model ENYAQ iV. W planach na najbliższe lata czeski producent planuje wprowadzenie na rynek co najmniej trzech w pełni elektrycznych modeli do 2030 roku.

W ciągu niecałych dwóch lat wyprodukowaliśmy 100 000 pojazdów sygnowanych znakiem iV. To doskonały początek wejścia naszej marki w erę e-mobilności. Chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi za wyprodukowanie najwyższej jakości modeli w tak imponującym tempie. Rozwijamy się z ogromną prędkością. ENYAQ iV i nasze trzy hybrydy typu plug-in to dopiero początek.

Michael Oeljeklaus - członek zarządu ŠKODA AUTO ds. Produkcji i logistykiJubileuszowy 100-tysięczny egzemplarz, który opuścił linię produkcyjną to w pełni elektryczna Skoda Enyaq iV – pierwszy w pełni elektryczny SUV marki.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL