| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najnowsza Corvetta dotarła do Europy
dodano: 2021-11-11 17:26:39, dodał: Redakcja, źródło: Chevrolet Europe

W październiku na wybranych rynkach europejskich rozpoczęła się sprzedaż długo wyczekiwanej ósmej generacji modelu Chevrolet Corvette Stingray. Niestety aktualnie model nie jest dostępny w oficjalnej dystrybucji w Polsce.

W połowie 2019 roku Chevrolet przedstawił światu ósmą generację kultowego modelu Corvette. W nowym wcieleniu konstruktorzy postawili na nową koncepcję – z centralnie umieszczonym układem napędowym, ponieważ „tradycyjny pojazd z silnikiem umieszczonym z przodu osiągnął granice”.

W ten sposób powstał samochód o niezwykłej stylistyce, dodatkowo napędzany ośmiocylindrową wolnossącą „V-ką” o pojemności 6,2 l – o mocy 495 KM (369 kW) i 637 Nm momentu obrotowego.

Do tej pory chętni na zakup kultowej Corvetty w Europie mogli jedynie zazdrościć Amerykanom. Oczekiwanie na europejskie wersje nowej Corvette Stingray dobiegło końca.

Od października na wybranych europejskich rynkach można nabyć wymarzoną Corvette. Samochód oczywiście został dostosowany do wymagającego rynku. Każda sprzedawana w Europie Corvetta otrzyma standardowo pakiet Z51 Performance – zawierający ręcznie regulowane gwintowane zawieszenie, hamulce Brembo®, elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, wydajny układ wydechowy, pakiet aerodynamiczny oraz opony Michelin® Pilot® Sport 4S.

Europejscy klienci wybierać mogą spośród dwóch wersji wyposażenia, 12 kolorów nadwozia, oraz 6 motywów kolorystycznych wnętrza. Do wyboru są również cztery warianty felg, karbonowe detale, czy opcjonalne paski – przechodzące przez maskę, dach i tylną klapę.
Niestety model nie należy do tanich. Aby stać się posiadaczem najnowszej Corvetty Coupe w podstawowej wersji na rynku niemieckim musimy liczyć się z wydatkiem od 86 900 euro. Cena kabrioletu startuje od 93 400 euro.

Za te pieniądze otrzymamy kultowy samochód o niezwykłych osiągach!

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL