| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Nowy Jeep Avenger
dodano: 2023-06-17 07:35:26, dodał: Redakcja, źródło: Jeep (Fiat Chrysler Automobiles)

Jeep Avenger to model wyjątkowy w historii amerykańskiej marki, ponieważ jako pierwszy został wyposażony w całkowicie elektryczny napęd. Avenger jest również wyjątkowy dla nas, bo... jego produkcja odbywa się w Polsce.

Jeep Avenger jest przedstawicielem segmentu sub-kompaktowego. Dzięki swojej zwartej sylwetce 5-drzwiowy crossover o wymiarach 4084 mm długości i 1776 mm szerokości całkowitej doskonale poradzi sobie w miejskiej przestrzeni. W końcu do niej jest stworzony! Kabina pasażerska dzięki rozstawowi osi wynoszącym około 2,6 metra oferuje sporo przestrzeni dla 5 pasażerów oraz 355-380 litrów na bagaże. Czy to dużo? Nie zapominajmy, że to segment B...

Jeep Avenger
Jeep Avenger


W modelu Jeep Avenger mamy do wyboru dwa źródła napędu: jednostkę benzynową oraz napęd całkowicie elektryczny. Pierwszy wariant oznaczony jako 1.2 GSE T3 skrywa pod maską 3-cio cylindrowy turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1199 cm3. Do dyspozycji mamy 100 KM (74 kW) przenoszone za pośrednictwem manualnej 6-cio biegowej skrzyni na przednie koła. Drugi wariant – z napędem całkowicie elektrycznym – jest znacznie mocniejszy. Tu do dyspozycji mamy 156 KM (115 kW) podobnie jak w przypadku wersji spalinowej napędzające przednie koła.

Jeep Avenger
Jeep Avenger


Czy nowy Avenger to rasowy Jeep?

Wszystko wskazuje, że tak. Stylistyka modelu poprzez charakterystyczne elementy jak duży grill nawiązuje do aktualnej gamy modelowej. Około 20 centymetrowy prześwit, 20-stopniowy kąt natarcia oraz 32-stopniowy zejścia sprawiają, że dla Avengera zjazd z asfaltu jest nie straszny. Dodatkowo elementy wyposażenia takiej jak ochrona reflektorów, osłony w zderzakach, czy plastikowe poszycia biegnące wokół nadwozia zabezpieczają najbardziej narażone miejsca przed uszkodzeniami. Jedyny mankament to wyłącznie przedni napęd, który może okazać się nie wystarczający w ciężkim terenie. Ale tu warto znów przypomnieć, że to samochód bardziej przeznaczony do miasta...

Jeep Avenger
Jeep Avenger


Przejrzysta gama modelowa umożliwia łatwy wybór. Nie zależnie czy zdecydujemy się na wariant spalinowy czy elektryczny Jeep Avenger oferowany jest w czterech wersjach wyposażenia: Avenger, Longitude, Altitude oraz Summit. Do wyboru 7 kolorów nadwozia i 5 pakietów umożliwiających dodatkowe spersonalizowanie Avengera. Już w podstawowej wersji otrzymujemy bogate wyposażenie obejmujące m.in. automatyczną klimatyzację, cyfrowy zestaw wskaźników, reflektory full-LED, tempomat, asystenta pasa ruchu, system kontroli zjazdu czy system zarządzania trakcją.

Jeep Avenger
Jeep Avenger


W wyższych wersjach dodatkowo dochodzą tylne czujniki parkowania, elektrycznie otwierana ruchem stopy klapa bagażnika, a w najwyższym wariancie Summit – dodatkowo drugi poziom autonomicznej jazdy, czujnikami parkowania 360° i tylną kamerą z widokiem z lotu ptaka.

Jeep Avenger
Jeep Avenger


W przypadku modelu Jeep Avenger wystarczy niespełna 100 tyś złotych by stać się posiadaczem egzemplarza prosto z salonu. Chcąc nabyć elektryczny wariant musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 190 tyś zł.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL