| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Odświeżona gama Hyundai IONIQ
dodano: 2019-01-21 11:08:48, dodał: Redakcja, źródło: Hyundai Media

Podczas gdy wielu innych producentów ogłasza swoje pierwsze ekologiczne modele, Hyundai wprowadza na rynek mocno zmienione rewolucyjne modele IONIQ Hybrid i IONIQ Plug-in. Wkrótce nastąpi też prezentacja odświeżonego modelu IONIQ Electric.

Hyundai IONIQ jest jednym z głównych filarów oferty mobilności przyszłości Hyundaia, a od momentu premiery w 2016 roku, sprzedanych zostało już ponad 60 000 sztuk tego modelu. Napędzany wodorem NEXO, KONA Electric oraz IONIQ, pierwszy na świecie model oferowany z trzema różnymi zelektryfikowanymi układami napędowymi, budują razem najszerszą gamę modelową samochodów ekologicznych.

Aby zapewnić wygodę i bezpieczeństwo podczas jazdy, wszystkie nowe modele IONIQ są standardowo wyposażone w pakiet systemów SmartSense. W skład pakietu wchodzą m. in. system ostrzegania przed kolizją i unikania kolizji (oraz system utrzymywania pasa ruchu (LKA), dzięki któremu kierowcy mogą jeździć bezpiecznie nawet przy dużym natężeniu ruchu w godzinach szczytu. System monitorowania uwagi kierowcy (DAW) przypomina natomiast osobie za kierownicą o utrzymaniu koncentracji podczas jazdy.
Hyundai IONIQ (2019)
Hyundai IONIQ (2019)

Wnętrze nowego Hyundaia IONIQ zostało odświeżone i wyposażone w nowe funkcje zwiększające poziom komfortu. Opcjonalny 10,25-calowy ekran systemu nawigacji i multimediów jest pierwszym w swojej klasie i może wyświetlać wiele przydatnych informacji. Dodatkowo został wyposażony w oprogramowanie do rozpoznawania głosu Bluelink®, najnowocześniejszą technologię informacyjno-rozrywkową, a także usługi Hyundai LIVE. Poniżej ekranu znajduje się nowy panel sterowania klimatyzacją o eleganckim, błyszczącym wykończeniu.

Na zewnątrz nowy IONIQ posiada charakterystyczny dla samochodów marki Hyundai kaskadowy grill oraz dopasowany przedni i tylny zderzak, co nadaje mu jeszcze bardziej wyrafinowanego i dynamicznego wyglądu. Opcjonalne reflektory i tylne światła LED zostały całkowicie przeprojektowane, dzięki czemu IONIQ wyróżnia się w nocy. Poprawia to nie tylko estetykę, ale także bezpieczeństwo. Specjalnie na prośbę naszych Klientów, do wyboru dostępne będą trzy dodatkowe kolory lakierów - Fluidic Metal, Electric Shadow oraz Liquid Sand.
Hyundai IONIQ (2019)
Hyundai IONIQ (2019)

Nowy IONIQ został wyposażony w pierwszy na świecie „tryb jazdy w strefach zielonych”, który w wyznaczonych miejscach automatycznie przełącza moduł sterujący pojazdu, aby pracować dalej wyłącznie na zasilaniu elektrycznym, a nie na silniku spalinowym.

Podobnie jak w SUV-ie KONA Electric, w odświeżonym IONIQ-u zastosowano funkcję jazdy przy użyciu jednego pedału, inteligentne hamowanie rekuperacyjne oraz tryb użytkowy, umożliwiający wykorzystanie funkcji pokładowych nawet gdy pojazd jest wyłączony i tryb Eco+, który służy zwiększaniu pozostałego poziomu energii podczas nieprzewidzianych sytuacji awaryjnych.

Nowy Hyundai IONIQ Hybrid oraz IONIQ Plug-in będą dostępne w sprzedaży w Europie, w tym także w Polsce, w drugiej połowie roku 2019.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL