| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Hyundai Kona Electric - ceny modelu
dodano: 2019-01-24 12:02:05, dodał: Redakcja, źródło: Hyundai Media

Nowy Hyundai Kona Electric odzwierciedla dwa wiodące trendy w motoryzacji - elektryfikację oraz charakterystykę segmentu SUV. Ma tak samo wyrazistą stylistykę, co model Kona ze standardowym napędem. W pełni elektryczna wersja jest odpowiedzią na styl życia i oczekiwania współczesnych Klientów, którzy chcą czerpać radość z jazdy, dbając jednocześnie o środowisko naturalne.

Hyundai Kona Electric ma szereg elementów wyposażenia, zapewniających maksimum komfortu, m.in. regulowane elektrycznie w 8 płaszczyznach przednie fotele, pozwalające na zajęcie możliwie najwygodniejszej pozycji. Kierowca korzysta również z dodatkowej, 2-stopniowej regulacji podparcia lędźwiowego. Ponadto, przednie fotele mają trójstopniową wentylację i ogrzewanie, dla zapewnienia komfortu jazdy w każdą pogodę. Kolejnym udogodnieniem, podczas eksploatacji w zimne dni, jest dostępne za dopłatą ogrzewanie koła kierownicy.

Model KONA Electric został wyposażony w wysokiej kasy system nagłośnienia firmy Krell, składający się z ośmiu głośników – w tym dwóch wysokotonowych, czterech niskotonowych, jednego głośnika centralnego oraz subwoofera. Ośmiokanałowy wzmacniacz zapewnia moc 45 W dla każdego z kanałów, maksymalizując wrażenia akustyczne.

W zależności od wersji wyposażenia nowy model KONA Electric wyróżnia się najnowszymi systemami aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania prowadzenia Hyundai SmartSense, spełniającymi najwyższe europejskie standardy bezpieczeństwa m. in.: System utrzymania toru jazdy (LKAS), System monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAA), System monitorowania martwego pola (BCW), System ostrzegania o awaryjnym hamowaniu, System podążania na zadanym pasie ruchu (LFA).

Model Hyundai KONA Elecrtic dostępny jest w siedmiu kolorach lakieru: Chalk White, Dark Knight, Tangerine Comet, Ceramic Blue, Pulse Red, Acid Yellow oraz Galactic Grey. Dzięki możliwości dobrania dachu w kolorze Phantom Black, Dark Knight lub Chalk White oraz jednego z dwóch wariantów kolorystycznych wnętrza (czarny lub szaro-niebieski), KONA Electric nabierze wyjątkowego charakteru idealnie dopasowanego do swojego właściciela.

Hyundai Kona Electric dostępny w dwóch wersjach wyposażenia: Premium oraz Platinum. Samochód z podstawowym pakietem wyposażenia oraz akumulatorem o pojemności 39,2 kWh z silnikiem o mocy 136 KM i zasięgiem do 289 KM został wyceniony na 165 900 zł. Model w najwyższej wersji wyposażenia Platinum z akumulatorem o pojemności 64 kWh z silnikiem o mocy 204 KM i zasięgiem aż do 449 KM kosztuje 206 900 zł.

Hyundai zdecydował o zastosowaniu w aucie polimerowych, litowo-jonowych zestawów ogniw. Zapewnia to zmniejszenie zjawiska pamięci baterii oraz znakomitą efektywność ładowania i oddawania energii, przy jednocześnie wysokiej pojemności.

Od momentu wprowadzenia w 2017 roku, sprzedaż. modelu Hyundai Kona wyniosła już blisko 80 000 sztuk. Od jego elektrycznej wersji oczekujemy jeszcze więcej - Dong Woo Choi Prezes Hyundai Motor Europe.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL