| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Opel w natarciu - trzecia generacja Vivaro
dodano: 2019-01-25 10:20:59, dodał: Redakcja, źródło: Opel Press

Opel Vivaro obecny jest na rynku od 2001 roku. W tym czasie model oferowany był w dwóch generacjach, których wyprodukowano około miliona egzemplarzy. Teraz czas na nowe wcielenie - Opel Vivaro trzeciej generacji!

Nowy Opel Vivaro będzie dostępny w kilku wariantach nadwoziowych dostosowanych do potrzeb klientów — jako furgon, furgon z kabiną załogową do 6 osób, osobowe kombi oraz platforma do zabudowy. Dotychczas model oferowany był w dwóch długościach nadwozia. Wraz z trzecią generacją modelu wprowadzono trzy warianty długości:
- 4,60 m
- 4,95 m
- 5,30 m.

Najkrótsza wersja nowego Vivaro mierzy 4,6 m3 przestrzeni ładunkowej, a dzięki praktycznej klapie FlexCargo w przegrodzie za fotelem pasażera można ją powiększyć do 5,1 m3 z możliwością przewożenia przedmiotów o długości 3,32 m zamiast standardowych 2,16 m. Przestrzeń ładunkowa w pozostałych wersjach wynosi 5.8 m3 (dla długości 4,95 m) i 6.6 m3 w najdłuższym wariancie. Długość przewożonych przedmiotów może wynieść odpowiednio do 3,67m lub 4,02 m. Ładowność wynosi do 1400 kg (o 200 kg więcej w porównaniu z poprzednikiem).

Dodatkowym atuten nowego Vivaro jest możliwość holowania przyczepy o masie do 2500 kg! To o pół tony więcej niż w dotychczasowym modelu.

Łatwy dostęp do środka zapewniają szerokie drzwi z tyłu oraz przesuwane drzwi boczne. Szczególnie praktyczne są oferowane po raz pierwszy w Vivaro drzwi boczne z funkcją automatycznego otwierania. Drzwi sterowane są z zewnątrz czujnikami reagującymi na ruch stopą.
Opel Vivaro Furgon
Opel Vivaro Furgon

Wnętrze kabiny pasażerskiej nowego Vivaro nie ustępuje samochodom osobowym dzięki dostępnym rozwiązaniom, takim jak wyświetlacz projekcyjny, kamera cofania obejmująca kąt 180°, alarm ostrzegający przed najechaniem na pojazd poprzedzający, układ automatycznego hamowania awaryjnego czy tempomat. Dzięki ergonomicznemu położeniu foteli wszystkie elementy sterowania są doskonale widoczne i znajdują się w zasięgu ręki kierowcy. Użytkownik samochodu ma również do dyspozycji opcje łączności i najnowocześniejsze systemy multimedialne.

W 2020 roku do oferty nowego Vivaro dołączy w pełni elektryczna wersja z zasilaniem akumulatorowym. Opel rozpocznie tym samym elektryfikację swojej oferty lekkich pojazdów użytkowych, a Vivaro będzie mógł sprawnie obsługiwać dostawy nie tylko poza miastem i na przedmieściach, ale także swobodnie poruszać się w ścisłym centrum, na tzw. „ostatnim odcinku drogi”, czyli końcowym odcinku procesu dystrybucyjnego, jaką towar pokonuje do odbiorcy.
Opel Vivaro Furgon
Opel Vivaro Furgon

Atuty nowego Vivaro to nie tylko zdolności transportowe oraz technologie zapożyczone z samochodów osobowych. Najnowocześniejsze silniki i płynnie działające skrzynie biegów, w tym ośmiobiegowa przekładnia automatyczna, poprawiają efektywność i komfort eksploatacji, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza na rynku flotowym. Wydłużenie okresów międzyprzeglądowych nawet do 50 000 km również obniża koszty użytkowania. Wysokie umiejscowienie reflektorów oraz wysokość nieprzekraczająca 1,90 m w większości wersji ograniczają ryzyko uszkodzeń na przykład przy parkowaniu. Wszystkie te cechy sprawiają, że nowa generacja Vivaro jest jednym z najbardziej ekonomicznych przedstawicieli swojego segmentu.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL