| kontakt
Najczęściej czytane:
Ponad 400 000 egzemplarzy modelu LEAF
dodano: 2019-03-18 12:19:57, dodał: Redakcja, źródło: Nissan

Nissan LEAF został pierwszym samochodem elektrycznym w historii sprzedanym w liczbie ponad 400 000 egzemplarzy, co umacnia pozycję modelu jako lidera w globalnym procesie przechodzenia do bardziej zrównoważonej mobilności.

Nissan LEAF, wprowadzony w 2010 roku jako pierwszy samochód elektryczny produkowany na masową skalę, był jednocześnie prekursorem pod względem zapewnienia emocji i komfortu „elektrycznej” jazdy klientom spoza segmentu pojazdów luksusowych. Niespełna dekadę temu samochody elektryczne były postrzegane jako produkt niszowy, a nabywcami modelu LEAF byli głównie entuzjaści technicznych nowinek.

Dziś coraz więcej konsumentów deklaruje, że ich następny samochód może mieć napęd elektryczny. Klienci wybierają Nissana LEAF ze względu na jego moc, osiągi i innowacyjne rozwiązania, takie jak zaawansowany system wspomagania kierowcy ProPILOT1), a także zalety związane ze zrównoważoną mobilnością.

Osiągnięcie i przekroczenie progu 400 000 egzemplarzy dobitnie świadczy o tym, że klienci cenią Nissana LEAF za emocje, niezawodność i opcje komunikacji, jakie oferuje” — powiedział Daniele Schillaci, wiceprezes zarządu i globalny dyrektor ds. marketingu, sprzedaży i samochodów elektrycznych w firmie Nissan.

Przy premierze pierwszej generacji modelu LEAF Nissan ogłosił, że zamierza stać się liderem produkcji i promocji pojazdów z zerową emisją spalin. Firma zaangażowała się we współpracę z rządami i przedsiębiorstwami energetycznymi w zakresie popularyzacji samochodów elektrycznych, łatwiejszego dostępu do stacji ładowania i zwiększania wygody korzystania z tej infrastruktury oraz opracowywania rozwiązań umożliwiających wtórne wykorzystanie akumulatorów.

Dotychczas właściciele Nissanów LEAF na całym świecie przejechali łącznie ponad 10 miliardów kilometrów. Liczba Nissanów LEAF sprzedanych od 2010 roku pozwoliła zaoszczędzić 3,8 miliona baryłek ropy naftowej rocznie.

Zespół napędowy Nissana LEAF drugiej generacji, który zadebiutował w 2017 roku, wytwarza 150 KM mocy i 320 Nm momentu obrotowego. Ostatnio do oferty dołączył model z nowym zespołem napędowym: Nissan LEAF e+ rozwija wyższą moc przy zasięgu wydłużonym o około 40%. Sprzedaż Nissana LEAF e+ rozpoczęła się pod koniec stycznia w Japonii. Wiosną samochód trafi do salonów w USA, a nieco później także w Europie.

Przeczytaj również

Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL