| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Pożegnanie legendy – ostatni nowy Nissan GT-R w Polsce
dodano: 2022-06-21 11:33:06, dodał: Redakcja, źródło: Nissan

Kończy się piękna historia Nissana GT-R. Sportowy model japońskiej marki oferujący moc dochodzącą pod 600 KM zostaje wycofany z dystrybucji na Starym Kontynencie. Na pożegnanie do Polski trafi jedyny w Europie egzemplarz legendarnego Nissana GT-R w unikalnej odmianie Prestige T-Spec.

Dlaczego Nissan GT-R R35 jest taki wyjątkowy? Wszystko za sprawą połączenia wysokich osiągów, pewności prowadzenia, oraz komfortu i bogatego wyposażenia. Ostatni GT-R, który trafi do Polski to wersja specjalna Prestige T-Spec.

Nissan GT-R Prestoge Spec
Nissan GT-R Prestoge Spec


Do napędu zastosowano w niej benzynowy widlasty sześciocylindrowy benzynowy silnik o pojemności 3,8 l – wspomagany przez dwie sprężarki aby zaoferować 570 KM mocy przekazywane na 6-biegową skrzynię z podwójnym sprzęgłem i trzema trybami pracy. Fenomenalne prowadzenie pojazdu zapewnia układ zawieszenia Bilstein® DampTronic oraz napęd na cztery koła ATTESA E-TS z niezależnym układem przeniesienia napędu transaxle. Wzmocnione zostały również węglowo-ceramiczne hamulce.

Nissan GT-R Prestoge Spec
Nissan GT-R Prestoge Spec


Na zewnątrz specjalną wersję Prestige T-Spec odróżnimy po specjalnym wzorze felg, tylnym spojlerze wykonanym z włókna węglowego, lakierowanej na miedziany kolor pokrywie silnika oraz emblematach T-Spec umieszczonych pod logiem GT-R. We wnętrzu odnajdziemy skórzaną tapicerkę w specjalnym, niedostępnym w innych odmianach kolorze.

Nissan GT-R Prestoge Spec
Nissan GT-R Prestoge Spec


Jesteśmy niezwykle dumni z legendy, jaką stworzył wokół siebie zarówno Nissan GT-R R35, jak i cała historyczna gama modeli sygnowanych tym logiem. Mamy nadzieję, że ostatni sprzedany w Polsce egzemplarz dostarczy właścicielowi wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń z jazdy.

Maciej Klenkiewicz - dyrektor zarządzający Nissan Sales Central & Eastern EuropeŁącznie do Polski trafiło ponad 200 sztuk Nissana GT-R R35. Za ostatni – biznesmen i miłośnik motoryzacji z Warszawy musiał zapłacić 723 650 zł.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2021Partner techniczny TMNET.PL