| kontakt
Najczęściej czytane:
Hybrydowy Nissan Juke już dostępny
dodano: 2022-06-11 08:09:11, dodał: Redakcja, źródło: Nissan

Japoński bestseller Nissan Juke doczekał się kolejnego źródła napędu. Tym razem producent postawił na elektryfikację wprowadzając hybrydę. Prezentujemy Nissan Juke 1.6 Hybrid.

Nissan Juke doczekał się zelektryfikowanego układu napędowego. W najnowszym wariancie jeden z najpopularniejszych crossoverów na rynku otrzymał hybrydowy zespół napędowy, który podobnie jak jednostki spalinowe zaoferuje zwinną i dynamiczną charakterystykę modelu.

Nissan Juke Hybrid (2022)
Nissan Juke Hybrid (2022)


Najważniejszym elementem hybrydowego Juke-a jest układ napędowy. Składa się on z zaawansowanego technicznie silnika spalinowy nowej generacji opracowanego specjalnie do zastosowania w hybrydzie. Oferuje on 94 KM (69 kW) mocy oraz 148 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dopełnieniem jednostki spalinowej jest elektryczny silnik o mocy 49 KM (36 kW) i 205 Nm momentu obrotowego. Łącznie Nissan Juke 1.6 Hybrid do dyspozycji ma 143 KM (105 kW) mocy systemowej – co powoduje, że jest to najmocniejszy Juke oferowany na rynku. Zastosowany chłodzony cieczą akumulator o pojemności 1,2 kWh pozwala na oszczędności paliwa dochodzące nawet do 40% poruszając się w mieście!

Wstępne dane Nissana Juke 1.6 Hybrid zakładają średnie spalanie w granicach 5,0–5,2 l/100 km, przy jednoczesnej emisji CO2 na poziomie 114–117 g/km (model w trakcie homologacji).

Nissan Juke Hybrid (2022)
Nissan Juke Hybrid (2022)


Przyjemne wrażenia z jazdy zapewnia zaawansowana czterostopniowa przekładnia o wielu trybach pracy i obniżonym tarciu wewnętrznym. Pracą skrzyni biegów steruje zaawansowany algorytm zarządzający zmianą przełożeń, doładowywaniem akumulatora oraz innowacyjnym, szeregowo-równoległym działaniem układu. Zapewnia to maksymalne wykorzystanie mocy napędowej silnika elektrycznego, spalinowego lub obu jednocześnie.

Juke Hybrid oferuje trzy tryby jazdy: Eco, Normal lub Sport. Wybór poszczególnych trybów ma wpływa na działanie wspomagania kierownicy, pedału gazu, a nawet układu klimatyzacji. Zmiany trybu jazdy kierowca dokonuje za pomocą przełącznika trybu jazdy.

Nissan Juke Hybrid (2022)
Nissan Juke Hybrid (2022)


Nissan Juke 1.6 Hybrid przeszedł delikatną kosmetykę nadwozia podyktowaną optymalizacją efektywności aerodynamicznej. Zmieniony został grill – ze mniejszymi otworami i nowym logo Nissana, zastosowano zmodyfikowany spojler nad tylną szybą poprawiający przepływ powietrza za samochodem. Na przednich drzwiach i pokrywie bagażnika umieszczono emblematy „Hybrid”.

Nissan Juke Hybrid (2022)
Nissan Juke Hybrid (2022)


Delikatnie zmienione zostało również wnętrze Nissana Juke Hybrid. Zmodyfikowano zestaw wskaźników - prawa tarcza jest prędkościomierzem, lewa to wskaźnik mocy oraz naładowania akumulatora.

Jedynym minusem wersji hybrydowej jest bagażnik, którego pojemność zmniejszyła się o 68 litrów (do 354 litrów). Spowodowane jest to umieszczeniem akumulatora trakcyjnego.

Nissan Juke Hybrid (2022)
Nissan Juke Hybrid (2022)


Jesteśmy bardzo podekscytowani rozszerzeniem gamy Nissana JUKE poprzez wprowadzenie do oferty odmiany z napędem hybrydowym. Reaktywność silnika połączona z naturalną zwinnością tego modelu oznacza prawdziwie przyjemną jazdę oraz wyjątkowe korzyści w zakresie wydajności w obszarze miejskim i poza nim. Jestem pewny, że klienci go pokochają!

László Fülöp - dyrektor marketingu Nissan Sales CEENissan Juke Hybrid (2022)
Nissan Juke Hybrid (2022)


Nissan Juke 1.6 Hybrid dostępny jest w Polsce w cenie od 125 470 zł. W tej cenie otrzymujemy wersję wyposażenia N-Connecta. W standardzie otrzymamy więc klimatyzację automatyczną, światła LED, podgrzewane i składane lusterka, 17-calowe felgi oraz cały zestaw systemów wsparcia.

Nissan Juke II (F16) Crossover Hybrid
Visia
Acenta
N-Connecta
N-Design
Tekna
1.6 HYBRID - 143 KM
-
-
125470 zł
138970 zł
142370 zł
Create: motobase_price_1_5 (wersja testowa)

Przeczytaj również

Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL