| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Nadchodzi BMW serii 8 Gran Coupé
dodano: 2019-05-13 09:21:38, dodał: Redakcja, źródło: Abarth (Fiat Chrysler Automobiles)

BMW zapowiada wprowadzenie na rynek od września 2019 roku trzeciej wersji nadwoziowej serii 8 - czterodrzwiowego sportowego Gran Coupe. Światowa premiera nowego modelu odbędzie się podczas BMW Group #NextGen w BMW Welt w Monachium w dniach 25-27 czerwca 2019 r.

Rozszerzenie oferty modeli w segmencie luksusowym jest jednym z kluczowych obszarów działania, które BMW Group zidentyfikowała – w ramach strategii NUMBER ONE > NEXT – w celu zapewnienia trwałego wzrostu firmy. W tę strategię doskonale wpisuje się nowy model BMW serii 8 Gran Coupé. Ten czterodrzwiowy samochód sportowy pełen wyrafinowanej elegancji, z wnętrzem będącym kwintesencją współczesnego luksusu, znajduje się obecnie w końcowej fazie przygotowania do produkcji seryjnej.

Nowe BMW serii 8 Gran Coupé łączy w sobie zapierające dech w piersiach osiągi z poruszającym wzornictwem i przestronną tylną częścią kabiny. Jego charakter jest podkreślany przede wszystkim przez elegancką, a zarazem ekstrawagancką stylistykę. Atletyczne proporcje i płynne, dynamiczne linie łączą się tworząc ekskluzywny, sportowy charakter. Dwoje dodatkowych drzwi i imponująca przestrzeń dla pasażerów na tylnych siedzeniach w połączeniu z rozszerzonym rozstawem osi i odpowiednio zwiększonym komfortem jazdy sprawiają, że nowe BMW serii 8 Gran Coupé znakomicie nadaje się zarówno do codziennej jazdy i do dłuższych podróży.

BMW Serii 8 Gran Coupé będzie trzecią wersją modelu serii 8. Dołączy do pozostałych wariantów Coupé i Cabrio.

Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL