| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Opel Corsa-e pierwszą odmianą szóstej generacji
dodano: 2019-05-30 09:11:44, dodał: Redakcja, źródło: Opel Press

Nadchodzi szósta generacja modelu Opel Corsa. Produkowana od 1982 roku Corsa po raz pierwszy w historii oferowana będzie w elektrycznej wersji o zasięgu 330 kilometrów wg WLTP.

Od debiutu rynkowego do klientów trafiło ponad 13,5 miliona egzemplarzy modelu Corsa. Wprowadzenie w tak popularnym modelu wersji elektrycznej ma szanse spowodować znaczną popularyzację samochodów bezemisyjnych. Za kilka tygodni rusza zbieranie zamówień na Corsę szóstej generacji - w pierwszej kolejności na model Corsa-e. W późniejszym terminie również na wersje z silnikami spalinowymi.

Elektryczna wersja nowej Corsy‑e napędzana będzie zespołem napędowym o mocy 136 KM (100 kW) i momencie obrotowym 260 Nm dostępnym w każdej chwili. Pierwszą setkę na liczniku Corsa-e osiągnie w 8,1 sekundy. Przyspieszenie od 0 do 50 km/h to zaledwie 2,8 sekundy.

Energia zasilająca nową Corsę-e magazynowana jest w akumulatorze o pojemności 50 kWh. Daje to zasięg w zależności od wybranego trybu jazdy do 330 km według WLTP. W ciągu zaledwie 30 minut można naładować akumulator w 80 procentach. Corsa‑e może być ładowana na wszystkie możliwe sposoby: przez kabel, z ładowarki naściennej lub na stacji szybkiego ładowania. Akumulator jest objęty 8‑letnią gwarancją.

Corsa‑e wyróżniać się będzie również technologią. Na pokładzie znajdą się nowoczesne systemy wspomagające kierowcę dostępne raczej w droższych modelach. Zaliczają się do nich adaptacyjne matrycowe reflektory IntelliLux LED® dostosowujące wiązkę światła do sytuacji w ruchu drogowym i warunków otoczenia. Nowa Corsa-e wyposażona będzie w system rozpoznawania znaków drogowych również tych wyświetlanych na tablicach diodowych. W nowej Corsie debiutuje też radarowy aktywny tempomat oraz system czujników Flank Guard. Dostępny jest również system monitorowania martwego pola oraz szereg asystentów parkowania.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL