| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Nowy Opel Astra - wysoka wydajność to mniejsza emisja
dodano: 2019-09-10 17:15:51, dodał: Redakcja, źródło: Opel Press

Nowy Opel Astra dzięki nowej generacji silników gotowy jest na normę emisji Euro 6d. Premiera modelu odbędzie się na IAA we Frankfurcie w dniach 12-22 września 2019 roku.

Pomimo iż nowy Opel Astra zostanie zaprezentowany podczas IAA we Frankfurcie Polscy klienci już mogą składać zamówienia na pięciodrzwiowego hatchbacka w cenie od 76 500 zł oraz kombi Sports Tourer w cenie od 80 500 zł. Modele nowej Astry charakteryzują się wydajnością dzięki czemu to najoszczędniejsza generacja w historii modelu. Aż pięć z siedmiu dostępnych zespołów napędowych pokonało magiczny próg emisji CO2 -poniżej 100 g/km. Dzięki nowoczesnym silnikom i przekładniom nowej generacji Opel Astra wyznacza standardy niskiej emisji w klasie aut kompaktowych.

Nowy Opel Astra Sports Tourer
Nowy Opel Astra Sports Tourer


Do napędzania nowej Astry zastosowano ultranowoczesne silniki benzynowe i wysokoprężne o mocy od 105 KM (77 kW) do 145 KM (107 kW) zapewniające dynamikę i oszczędność.

Nowa Astra została dopracowana w tunelu aerodynamicznym - osiągając współczynnik oporu czołowego na poziomie 0,26 - w wersji Sports Tourer stając się najbardziej opływowych kombi na świecie, a w wersji pięciodrzwiowej zostając liderem w klasie hatchbacków.

Nowa Astra spełnia najsurowsze wymagania przyszłej normy emisji spalin Euro 6d.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL