| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Nowa jednostka benzynowa w modelu Opel Combo Life
dodano: 2019-09-19 09:38:40, dodał: Redakcja, źródło: Opel Press

Opel Combo Life rozszerza gamę jednostek napędowych o nowy 130-konny silnik benzynowy 1.2 Direct Injection Turbo z ośmiostopniową przekładnią automatyczną spełniający surowe wymagania normy Euro-6d.

Opel Combo Life otrzymał nową trzycylindrową jednostkę benzynową 1.2 Direct Injection Turbo generującą 130 KM (96 kW) mocy i 230 Nm momentu obrotowego dostępnego już przy 1750 obr./min. Siła napędowa przenoszona jest na przednią oś za pośrednictwem oferowanej standardowo ośmiobiegowej przekładni automatycznej. Jest to najmocniejszy wersja benzynowa w ofercie modelu Opel Combo Life. Oferuje przyzwoite osiągi rozpędzając się do setki w 12,3 sekundy, osiągając prędkość maksymalną 186 km/h. Dzięki zastosowaniu turbodoładowania, bezpośredniego wtrysku paliwa i filtra cząstek stałych (GPF) silnik spełnia wymagania rygorystycznej normy emisji Euro 6d.

Opel Combo Life już w standardzie otrzymuje klimatyzację, sześciokierunkową regulację fotela kierowcy z regulacją podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa i podłokietnikiem, skórzaną wielofunkcyjną kierownicę i elektrycznie sterowane szyby boczne z przodu.

Na wyposażeniu modelu Opel Combo Life znajdują się nowoczesne systemy wspomagające kierowce m.in.:
- system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający z automatycznym hamowaniem awaryjnym i funkcją wykrywania pieszych
- system ułatwiający ruszanie pod górę
- asystent pasa ruchu
- system rozpoznawania znaków drogowych
- system wykrywający objawy zmęczenia kierowcy.

Dodatkowo Combo Life można doposażyć w opcjonalny automatyczny tempomat z ogranicznikiem prędkości, czy system multimedialny z radiem i 8‑calowym kolorowym ekranem dotykowym, kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto.

Ceny katalogowe Opla Combo Life 1.2 DIT 130 KM w wersji Enjoy rozpoczynają się już od 90 150 zł.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL