| kontakt
Corsa i Astra z energooszczędnymi reflektorami LED
dodano: 2019-09-29 12:57:27, dodał: Redakcja, źródło: Opel Press

Nowoczesne LEDowe reflektory oferujące optymalne oświetlenie drogi połączone z niskim zużyciem energii oferowane w nowych modelach Opel Corsa i Opel Astra - czyli komfort i oszczędność.

Inżynierowie Opla stworzyli reflektor pobierający w trybie świateł mijania 13 watów energii - to aż 81% mniej niż standardowe reflektory halogenowe. Przekłada się to wyraźnie na poziom emisji - dzięki niskiemu zużyciu energii udało się ograniczyć emisję CO2 w granicach od 1,23 g/km w Corsie z silnikiem Diesla do 1,38 g/km w pojazdach z turbodoładowanymi silnikami benzynowymi! W modelu Opel Astra hatchback wartości redukcji emisji CO2 wynoszą od 1,19 g/km (diesel) do 1,34 g/km (turbodoładowany silnik benzynowy).

Nowa Corsa i Astra kontynuują tradycje Opla jako lidera innowacji. Naszym celem było zapewnienie optymalnego oświetlenia przy minimalnym zużyciu energii. Chcemy, aby w przyszłości całe oświetlenie samochodu było oparte na energooszczędnej technologii LED

Ingolf Schneider, szef działu technologii oświetlenia w firmie OpelMniejszą moc reflektorów LED inżynierowie Opla skompensowali specjalną konstrukcją odbłyśników, które kształtem zbliżone są do łopatki, dzięki czemu światło z każdej świecącej diody pada na drogę. Nowe reflektory w samochodach marki Opel są więc wyjątkowo wydajne — nie tylko pod względem zużycia energii, ale także budowy oraz ilości emitowanego światła.

Komentarze


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL