| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Do Policji trafią 303 nowe radiowozy Hyundai i30
dodano: 2019-12-01 19:51:43, dodał: Redakcja, źródło: Hyundai Media

Do końca 2019 roku w szeregi Policji dołączy w sumie 303 oznakowane radiowozy Hyundai i30 Wagon z benzynowym silnikiem 1.4 turbo o mocy 140 KM. Przetarg wygrał katowicki dealer MM Cars Kościuszki, który dostarczy samochody Hyundai w zabudowie wykonanej przez firmę MOSTVA.

Samochody Hyundai i30 Wagon, które zasilą szeregi Policji wyposażone są w 140-konne jednostki benzynowe z manualnymi 6-biegowymi skrzyniami biegów i 7-stopowymi automatycznymi DCT. W zależności od wersji prędkość maksymalna nowych radiowozów wyniesie 208 km/h (manualna skrzynia) lub 203 km/h (automatyczna DCT), przyspieszenie do setki zajmie nowym radiowozom odpowiednia 9,2 s. lub 9,5 sekundy.

Bardzo cieszymy się, że funkcjonariusze Policji w całej Polsce będą użytkować nowoczesne samochody marki Hyundai. Nie pierwszy raz samochody Hyundai wygrywają w przetargach organizowanych przez administrację publiczną i służby mundurowe.

Sebastian Cyborowski - Dyrektor Zarządzający Hyundai Motor PolandNa obecną chwilę do służby trafiło już ponad 250 samochodów, a do połowy grudnia do użytku trafi kolejna partia. Nowe radiowozy Hyundai i30 Wagon użytkowane będą przez Policję w całym kraju.

To dla nas bardzo ważna realizacja tego roku, cieszymy się, że to właśnie nasza oferta wygrała w przetargu, i że możemy dostarczyć tak nowoczesne i bogato wyposażone pojazdy, które mam nadzieję będą dobrze służyły polskiej policji.

Piotr Mozdyniewicz - Prezes MM Cars

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL