| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Odmienione modele Alfa Romeo Giulia i Stelvio
dodano: 2019-12-06 09:10:09, dodał: Redakcja, źródło: Alfa Romeo (Fiat Chrysler Automobiles)

Alfa Romeo prezentuje odświeżone wersje na rok modelowy 2020 modeli Giula i Stelvio. Choć na próżno szukać zmian wyglądu zewnętrznego - odnowione modele Giulia i Stelvio oferują technologiczne udoskonalenia, które jeszcze bardziej wzbogacą doznania w czasie jazdy.

Od początku przyszłego roku Giulia i Stelvio otrzymują zestaw Zaawansowanych Systemów Wspomagania Kierowcy (ADAS), zapewniający równowagę pomiędzy autonomiczną jazdą na poziomie 2 z przyjemnością prowadzenia. Autonomiczność modeli polega na wspomaganiu kierowcy w określonych sytuacjach, co zwiększa komfort podróży czy w mieście czy na długich trasach. Nowe Alfa Romeo Giula i Stelvio wykrywają zmianę pasa ruchu bez włączonego kierunkowskazu - ostrzegając wizualnie kierowcę ostatecznie wykonując delikatny ruch kierownicy, który powoduje powrót na właściwy pas (system Lane keeping assist). Dzięki systemowi Active blind spot samochód jest w stanie wykryć inny pojazd w martwym polu, samochodzielnie korygując tor jazdy, aby uniknąć kolizji. W długich trasach kierowca może skorzystać z aktywnego tempomatu (Active cruise control) pozwalającego na zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdów poprzedzających poprzez automatyczne dostosowanie prędkości. Aktywny tempomat dostosowuje również prędkość do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, o których informację otrzymuje z systemu
Traffic Sign Recognition i Intelligent Speed Control, który to właśnie rozpoznaje znaki drogowe i pokazuje je na wyświetlaczu oraz ostrzega kierowcę o aktualnym ograniczeniu prędkości. Dodatkowo modele Alfa Romeo analizują zachowanie kierowcy pod kątem przemęczenia w razie potrzeby ostrzegając go (Driver attention assist).

Wraz z rokiem 2020 do wnętrza Giulii i Stelvio wchodzi nowoczesny nowy system informacyjno-rozrywkowy ze standardowym 7-calowym ekranem wbudowanym w zestaw wskaźników, od teraz zapewniający więcej informacji - również parametry dotyczące autonomicznej jazdy. W centralnej części deski rozdzielczej znalazł się dotykowy wyświetlacz o przekątnej 8,8", pozwalający na samodzielne dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Za jego pomocą można obsługiwać radio, media, smartfona, nawigację, klimatyzacje czy zestaw zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy. Nowością jest również Alfa Connected Services, narzędzie zapewniające zaawansowaną łączność ze światem oraz zestaw usług zwiększających bezpieczeństwo i komfort. System łączności oferuje m.in. wsparcie systemu nawigacyjnego - informując np. o o natężeniu ruchu, pogodzie i lokalizacji fotoradarów. Kierowca przez smartfona może wysłać adres do systemu nawigacji samochodu. Pasażerowie będą mogli cieszyć się z możliwości podłączenia aż ośmiu urządzeń Wi-Fi. W przypadku awarii samochodu dzięki funkcji SOS można wezwać pomoc - wysyłając lokalizację pojazdu i numer identyfikacyjny samochodu. W razie wypadku połączenie nawiązywane jest automatycznie.

Wraz z modernizacją zmianie uległy również materiały wykończenia wnętrza. Całkowicie zmieniona została konsola centralna, która teraz może pomieścić większe, łatwiej dostępne schowki, a także nową, bezprzewodową ładowarkę. Zmieniona została też dźwignia zmiany biegów, która otrzymała skórzane poszyciem i świecące elementy.

Modernizacja modeli Alfa Romeo dostosowała je do wymogów rynkowych roku 2020. Z nowym wyposażeniem modele stały się atrakcyjniejsze na rynku, ponieważ łączą ducha Alfa Romeo z nowoczesnością.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL