| kontakt
Najwyższy poziom luksusu - Mercedes-Maybach GLS
dodano: 2019-12-29 09:32:18, dodał: Redakcja, źródło: Daimler Media

W kwietniu 2019 roku Mercedes zaprezentował drugą generację największego SUVa w gamie - modelu GLS, będącego odpowiednikiem klasy "S" wśród SUVów. Gdyby jednak się okazało, że to za mało luksusowy model - do gry wchodzi Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC.

Już na pierwszy rzut oka odmiana GLS-a sygnowana logiem Maybacha odróżnia się od "standardowego" modelu GLS. Choć na masce nadal widnieje gwiazda gwiazda Mercedesa zmieniony grill z pionowymi chromowanymi listwami mówi, że nie jest to zwykły Mercedes. Chrom pojawia się również wokół bocznych szyb, a także na wstawkach osłonach progów, które kryją elektrycznie rozkładane stopnie progowe, ułatwiające dostęp do kabiny. Elegancję modelu podkreślają również 22- lub 23-calowe obręcze kół nawiązujące do eleganckiej osłony chłodnicy. GLS od Maybacha oferowany jest w ośmiu kombinacjach dwukolorowego nadwozia.

Prawdziwe oblicze luksusu odnajdziemy jednak we wnętrzu, które dostępne jest wyłącznie z dwoma rzędami siedzeń. Nie brakuje oczywiście wyposażenia podnoszącego komfort np. wentylowane fotele z funkcją masażu, czy osobny klimatyzator dla tylnych siedzeń. Dodatkowo zewnętrzne tylne siedzenia rozkładane są elektrycznie. Opcjonalnie pomiędzy tylnymi siedzeniami można zainstalować stałą konsolę środkową, w której ukryto rozkładane stoliki, czy lodówką z miejscem na... butelki szampana. Dodatkowo z bogatej oferty akcesoriów możemy otrzymać srebrne kieliszki do szampana. Na tapicerowanych obszarach króluje delikatna skóra. Zaś odpowiednia ilość światła do wnętrza dociera poprzez elektrycznie otwierane panoramiczne okno dachowe z roletą zaciemniającą. Elektrycznie sterowane rolety przeciwsłoneczne znalazły się również w dwóch tylnych bocznych oknach. Ekskluzywny klimat we wnętrzu podnosi pakiet AIR BALANCE ze specjalnie opracowanym nowym zapachem białego kwiatu osmantusa.

Funkcjami z zakresu komfortu i rozrywki można intuicyjnie sterować z poziomu tylnych siedzeń za pomocą standardowego tylnego tabletu MBUX w konsoli środkowej lub podłokietniku między fotelami. Integracja urządzeń cyfrowych używanych przez pasażerów uwzględnia wszystkie powszechne standardy.

Dla podniesienia komfortu podróżowania w modelu Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic standardowo oferowane jest pneumatyczne zawieszenie AIRMATIC, w opcji zaś dostępne jest w pełni aktywne zawieszenie E-ACTIVE BODY CONTROL starannie pochłaniające nierówności na drodze.

Za napęd luksusowego wariantu modelu Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic odpowiada miękki układ hybrydowy. Sercem jego jest ośmiocylindrowa jednostka benzynowa w układzie widlastym o pojemności 3982 cm3 z dwoma turbinami generująca moc rzędu 558 KM (410 kW) i 730 Nm momentu obrotowego. Dzięki zastosowaniu 48-woltowej instalacji elektrycznej EQ Boost otrzymujemy doładowanie dodatkowymi 22 KM (16 kW) mocy i aż 250 Nm momentu obrotowego! Osiągi? Prędkość maksymalna 250 km/h (ograniczona elektronicznie) i przyspieszenie do setki w 4.9 sekundy. Średnie zużycie paliwa cyklu łączonym (WLTP) producent szacuje na 11,7-12,0 l/100km, zaś poziom emisji CO2 ma oscylować w granicach 266-273 g/km.

Nowy Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC ma trafić na rynek w drugiej połowie 2020 r. Aktualnie producent nie podał sugerowanej ceny, ale jedno jest pewne... tanio nie będzie!

Przeczytaj również


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL