| kontakt
300 elektrycznych Nissanów e-NV200 zasili flotę DPD
dodano: 2020-02-04 08:59:32, dodał: Redakcja, źródło: Nissan

Nissan dostarczy 300 furgonetek Nissan e-NV200 do brytyjskiego oddziału firmy kurierskiej DPD. Liczba samochodów elektrycznych użytkowanych w DPD wzrośnie do 450 sztuk.

Wybrany przez DPD model - Nissan e-NV200 wyposażony jest w akumulator o pojemności 40 kWh zapewniający zasięg na jednym ładowaniu w granicach 300 kilometrów w cyklu miejskim (WLTP).

W przedziale ładunkowym spokojnie można zmieścić dwie europalety, załadunek ułatwia zaś niska krawędź załadunku na wysokości 52 cm nad ziemią, szeroko otwierające się tylne drzwi oraz przesuwane drzwi boczne. Ładowność elektrycznej furgonetki wynosi 705 kilogramów.

Przechodzenie na bezemisyjne floty to podstawowy sposób, w jaki firmy mogą optymalizować efektywność swoich bieżących operacji oraz manifestować zaangażowanie na rzecz praktyk zrównoważonego rozwoju, których znaczenie jest dziś większe niż kiedykolwiek.

Soufiane Elkhomri -dyrektor generalny ds. lekkich pojazdów użytkowych w Nissan EuropeDzięki zastosowaniu w pełni elektrycznego układu napędowego umożliwia dotarcie do aktualnych i planowanych stref bezemisyjnych w miastach. Dodatkowym atutem brak emisji hałasu.

DPD jest jedną z największych w Wielkiej Brytanii firm w swojej branży, dostarczającą co roku ponad 250 milionów paczek. W pełni elektryczne, bezemisyjne Nissany e‑NV200 pomogą DPD w realizowaniu ambitnego planu osiągnięcia pozycji najbardziej odpowiedzialnej firmy kurierskiej działającej w centrach miast oraz lidera eksploatacji samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. Do końca 2020 roku samochody elektryczne będą stanowiły 10% parku pojazdów DPD w tym kraju.

, Reorganizujemy i projektujemy na nowo sposób dostarczania przesyłek, teraz i w przyszłości, planując inne trasy i nowe rodzaje baz. To rewolucja dotycząca wszystkich aspektów naszej branży, a bezemisyjne samochody elektryczne są podstawą tej wizji.

Dwain McDonald - dyrektor generalny DPD

Przeczytaj również


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL