| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Subtelny lifting Volvo S90 i V90
dodano: 2020-03-01 10:19:20, dodał: Redakcja, źródło: Volvo

Cztery lata temu na rynku debiutowały flagowe modele: limuzyna Volvo S90 i kombi V90/V90 Cross Country. Charakterystyczny dla modeli Volvo design okazał się ponadczasowy, dlatego Szwedzi zdecydowali się jedynie na niewielkie kosmetyczne zmiany.

Volvo postanowiło delikatnie podrasować wygląd rodziny S90/V90 wprowadzając zmienione światła przeciwmgielne, nowy wygląd spojlera i nowy przedni zderzak. Dodatkowo w modelu V90 i V90 Cross Country zmieniła się konstrukcja tylnych w pełni LED-owych lamp z sekwencyjnym kierunkowskazem. Volvo zmodernizowało również paletę kolorów nadwozia i wzorów felg powiększając możliwość personalizacji.

We wnętrzu pojawiają się znane z modelu XC90 ekskluzywne wełniane siedzenia. Nowością jest też zmodernizowany system audio Bowers & Wilkins oferujący nieznane dotąd w samochodzie wrażenia dźwiękowe. Wszystko za sprawą automatycznego tłumienia hałasu pojazdu, ulepszonemu wzmacniaczowi i nowym ustawieniom. W tylnym rzędzie siedzeń standardowe 12-woltowe gniazda zastąpiły podwójne punkty ładowania USB-C.

O lepszą atmosferę we wnętrzu zadba Advanced Air Cleaner, który... w razie potrzeby oczyści powietrze w kabinie z większości drobnych cząstek w ciągu zaledwie kilku minut.

Wraz z modernizacją pod maską modeli serii 90 zagoszczą 48-woltowe miękkie układy hybrydowe oferujące do 15 % zmniejszone spalanie, a co za tym idzie redukują emisję. Nowy układ hamulcowy typu by-wire współdziała z układem odzyskiwania energii kinetycznej podczas hamowania.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL