| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Ekstremalne testy ciężarówek Volvo
dodano: 2021-12-14 10:45:00, dodał: Redakcja, źródło: Volvo Truck

Jak zachowają się elektryczne samochody ciężarowe w trudnych zimowych warunkach? Jak będzie wyglądał ich zasięg? Volvo Trucks w pobliżu koła podbiegunowego sprawdziło swoje elektryczne ciężarówki w ekstremalnie niskich temperaturach.

Aktualna oferta elektrycznych samochodów ciężarowych oferowanych przez Volvo Trucks obejmuje sześć modeli. Europejscy klienci mogą wybierać spośród ciężkich samochodów ciężarowych z rodziny Volvo FH, FM i FMX Electric, których dostawy rozpoczną się w drugiej połowie 2022 roku. Dodatkowo oferta elektrycznych ciężarówek obejmuje segment lekkich samochodów dystrybucyjnych z rodzin Volvo FL i FE Electric obecnych na rynku od 2019 roku. Szósty model to oferowane od 2020 roku w Ameryce Północnej Volvo VNR Electric.

Mamy Klientów na całym świecie, a nasze samochody ciężarowe muszą działać wszędzie, dlatego testy w trudnych warunkach klimatycznych są niezbędne, a nasza oferta pojazdów elektrycznych nie jest tutaj wyjątkiem.

Jessica Sandström - starszy wiceprezes ds. zarządzania produktem w Volvo TrucksEkstremalne testy ciężarówek Volvo
Ekstremalne testy ciężarówek Volvo


Samochody ciężarowe muszą być niezawodne zarówno podczas upalnych letnich dni, jak i zimą – kiedy termometr wskazuje -25°C. Volvo Truck postanowiło przeprowadzić zimowe testy w dalekiej, północnej części Szwecji w pobliżu koła podbiegunowego.

Testy wykazały, że nasze samochody ciężarowe sprawdzają się bardzo dobrze w tych naprawdę trudnych i wymagających okolicznościach.

Jessica SandströmFunkcję Redy to Run można obsługiwać zdalnie.
Funkcję Redy to Run można obsługiwać zdalnie.


Doskonale sprawdziła się funkcja Ready to Run, która w zależności od potrzeb przygotowuje pojazd do pracy – w lecie mogąc schłodzić – zimą zaś ogrzać - akumulatory i kabinę. Akumulatory trakcyjne największą wydajność osiągają w okolicy +25°C. Kierowca może więc przygotować samochód do pracy uruchamiając wstępne podgrzewanie lub schładzanie zdalnie, za pomocą aplikacji.

Przewodzimy zmianom i zajmujemy wiodącą pozycję na europejskim rynku samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym. Już dziś mamy w produkcji seryjnej samochody elektryczne i dostarczamy je Klientom w całej Europie i Ameryce Północnej. Naszym celem jest, aby do 2030 r. 50% naszej całkowitej sprzedaży samochodów ciężarowych stanowiły pojazdy elektryczne.

Jessica Sandström

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL