| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
rEwolucyjna Dacia - zmieni rynek elektryków
dodano: 2020-03-03 11:49:02, dodał: Redakcja, źródło: Dacia (Renault Media)

Dacia zaprezentowała pierwszy w swoim portfolio samochód z napędem elektrycznym. Dacia Spring ma przed sobą jeden cel - być najbardziej przystępnym cenowo samochodem elektrycznym w Europie.

Piętnaście lat temu rozpoczęła się nowa era w historii rumuńskiego producenta. Wykorzystując technologię i wiedzę koncernu matki - Grupy Renault - Dacia sukcesywnie wprowadza kolejne modele na rynek. Wielkim sukcesem okazały się nowoczesne, przystępne cenowo modele Logan, Sandero czy Duster. Teraz przyszła kolej na podbój rynku samochodów elektrycznych.

Dacia Spring jest zapowiedzią nowego modelu w gamie rumuńskiej marki, wyposażonego w całkowicie elektryczny napęd oferujący zasięg rzędu 200 km (WLTP). Wystarczająco jak na samochód przeznaczony głównie do miasta i na przedmieścia.

Pięciodrzwiowe nadwozie modelu Dacia Spring jest połączeniem walorów SUV-a z kompaktowymi rozmiarami. We wnętrzu swobodnie będzie mogło podróżować czterech pasażerów.
Stylistyka koncepcyjnego modelu łączy szary pastelowy lakier podkreślony detalami w matowej fluorescencyjnej pomarańczy. Z przodu dwupoziomowe w pełni diodowe reflektory - poziomy pasek na górze oraz po trzy elementy graficzne z obu stron zderzaka. Tylne lampy również w pełni LEDowe tworzą efekt „podwójnego Y”.

Planowo wprowadzenie na rynek nowego modelu nastąpi w 2021 r.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL