| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Nowa era Nissana
dodano: 2020-07-29 20:02:17, dodał: Redakcja, źródło: Nissan

Nissan wraz z nowym modelem Aryia wkracza w nową erę mobilności. Dla podkreślenia nadchodzących zmian japoński producent przedstawia przeprojektowane logo.

Prace nad nowym znakiem rozpoznawczym marki rozpoczęto latem 2017 roku, kiedy to Szef globalnego działu projektowania Nissana - Alfonso Albaisa rozpoczął analizę możliwości zmiany logo Nissana. W tym celu powołany został specjalny zespół, którego zadaniem było zbadanie wszystkich opcji, od subtelnej ewolucji po radykalne przeobrażenie. Cel był jeden – nowe logo ma być „smukłe, lekkie i elastyczne”.

Zadanie nie było proste – już na początku prac należało określić czy przyszłe modele elektryczne otrzymają podświetlone logo. Przez dwa lata powstało kilkanaście szkiców: brano pod uwagę różne grubości elementów graficznych które musiały zapewnić wyraźną prezencję po podświetleniu oraz być zgodne z przepisami regulującymi umieszczanie podświetlanych elementów na samochodzie. Dodatkowo nowy znak rozpoznawczy musi dobrze prezentować się... na papierowych prospektach.

Inspirację czerpaliśmy z przełomów w nauce, technologii i opcjach łączności. Z fundamentalnych zmian, które te wydarzenia przynoszą naszym klientom. Jak można sobie wyobrazić, w naszych głowach zaczęła kiełkować wizja cyfryzacji.

Alfonso Albaisa - starszy wiceprezes i szef globalnego działu projektowania w firmie NissanOd lipca 2020 roku rozpocznie się wdrażanie nowego emblematu we wszystkich mediach, na szyldach dealerskich. Na samochody elektryczne trafi ekskluzywne logo podświetlane 20 diodami podkreślające przejście ku zelektryfikowanej przyszłości. I to właśnie zaprezentowany w połowie lipca pierwszy elektryczny crossover Nissana – Ariya będzie pierwszym modelem, który będzie opuszczał fabrykę z nowym logotypem.

A Wam jak się podoba ta zmiana?

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL