| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Transit o sportowym charakterze? Tak to możliwe!
dodano: 2020-08-25 12:53:41, dodał: Redakcja, źródło: Ford (The Ford Motor Company)

Ford pokazuje, że samochody dostawcze nie muszą być nudne. Wykorzystując dostawcze modele Transit Custom i Transit Connect opracowano niezwykłe przyciągające wzrok wersje MS-RT, które już we wrześniu trafią na wybrane rynki europejskie.

Zachowując praktyczność i funkcjonalność samochodów użytkowych styliści Forda opracowali wyjątkowe, wyróżniające się z tłumu dwa modele dostawcze Transit Custom MS-RT i Transit Connect MS-RT.

Na czym polega wyjątkowość tych modeli?

Sportowy Design! Podkreślany żywymi odważnymi kolorami nadwozia. Również wiele detali zostało przeprojektowanych by podkreślić agresywny charakter modeli: zmodyfikowana osłona chłodnicy, szeroki przedni zderzak z dużymi wlotami powietrza i dyfuzor rodem z torów wyścigowych. W specjalnie poszerzonych nadkolach kryją się nowe 18-calowe felgi OZ Racing w kolorze antracytu, a pomiędzy osiami zastosowano obniżające optycznie nakładki progów. W tylnej części zintegrowany dyfuzor i spojler dachowy i... podwójny sportowy wydech dla podkreślenia rajdowego charakteru.

Również wnętrze otrzymało specjalne elementy wykończenia: ręcznie wykonane fotele ze skóry nappa i zamszu MS-RT, sportową kierownicę MS-RT z wkładkami z włókna węglowego oraz zegary wskaźników i dywaniki z logo MS-RT.

Nie tylko sportowy wygląd

Do napędu wersji MS-RT zastosowane zostaną silniki wysokoprężne najnowszej generacji oferujące doskonałe osiągi przy niskim zużyciu paliwa. W Transicie Custom MS-RT znajdziemy 185-konne 2.0 EcoBlue oferujące 415 Nm momentu obrotowego przekazywanego na manualną sześciobiegową skrzynię lub sześciostopniowy automat. Za napęd Transita Connect MS-RT odpowiada zaś jednostka 1.5 EcoBlue o mocy 120 KM i 270 Nm momentu obrotowego. Tu do wyboru sześciobiegowy manual lub ośmiostopniowy automat.

Usportowione wersje modeli Transit Custom i Transit Connect już od września będą dostępne na rynkach francuskim, węgierskim, holenderskim, norweskim, brytyjskim i rumuńskim. Niestety nie ma informacji na temat dostępności wersji MS-RT w Polsce.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL