| kontakt
Ruszyła produkcja Volvo XC40 Recharge
dodano: 2020-10-13 20:58:23, dodał: Redakcja, źródło: Volvo

Wraz z początkiem października z linii montażowych belgijskiej fabryki Volvo Cars zaczęły zjeżdżać pierwsze seryjne egzemplarze pierwszego całkowicie elektrycznego modelu Volvo XC40 Recharge. Wszystkie egzemplarze, które opuszczą fabrykę w tym roku zostały już sprzedane.

Zaprezentowany rok temu Volvo XC40 Recharge jest pierwszym w gamie modelem wyposażonym w całkowicie elektryczny napęd. Volvo deklaruje, że w ciągu pięciu lat wszystkie oferowane modele marki będą posiadały w ofercie wersję elektryczną, i będą one stanowić połowę sprzedaży.

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla Volvo Cars i wszystkich pracowników fabryki w Gandawie, ponieważ wprowadzamy coraz więcej odmian elektrycznych w naszej ofercie.

Javier Varela - szef globalnych operacji przemysłowych i jakościNa debiut elektrycznego napędu Volvo nie przypadkowo wybrało model XC40, który jest obecnie najlepiej sprzedającym się modelem producenta w Europie. W elektrycznej odmianie oferuje moc 408 KM przekazywaną na cztery koła i zasięg ponad 400 km.

Więcej o debiucie Volvo XC40 Recharge pisaliśmy na łamach Portalu Samochodów Niskiej Emisji - Volvo XC40 otwiera serię zelektryfikowanych modeli

Przeczytaj również


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL