| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Elektryczne radiowozy: Hyundai KONA Electric
dodano: 2020-12-06 11:48:39, dodał: Redakcja, źródło: Hyundai Media

Do Komendy Stołecznej Policji dotarło sześć w pełni elektrycznych oznakowanych radiowozów Hyundai KONA Electric. Głównym ich zadaniem będzie patrolowanie ulic Starego Miasta i Śródmieścia. Co najważniejsze bez hałasu i emisji!

Samochody marki Hyundai znane są już polskiej Policji. W latach 2018-2019 do służby trafiło ponad 1 000 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów. Teraz grono radiowozów powiększa się o elektryczne odmiany modelu KONA.


Cieszymy się, że Policja ponownie wybiera auta naszej marki. Jak dotąd służby mundurowe korzystały z modeli i20, i30, Kona oraz Tucson. Tym razem udało nam się wygrać przetarg na dostawę samochodów elektrycznych, o których jesteśmy przekonani, że doskonale sprawdzą się w codziennej pracy funkcjonariuszy w stolicy.

Grzegorz Sokalski - Szef Działu Sprzedaży Korporacyjnej Hyundai Motor PolandDo Warszawy trafiło 6 radiowozów Hyundai KONA Electric w 204-konnej wersji z baterią 64 kWh zapewniającą zasięg w trybie miejskim do 660 km. Dzięki szybkiemu ładowaniu baterii już w 75 minut można uzupełnić do 80% zapasu energii.

Stołeczne radiowozy nie są pierwszymi elektrycznymi samochodami marki Hyundai w służbie: od 2019 roku w Krakowie i Poznaniu KONA Electric służy w Straży Miejskiej.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL