| kontakt
Najczęściej czytane:
Zakończył przewóz osób jeszcze zanim zdążył go zacząć
dodano: 2022-01-23 15:26:10, dodał: Redakcja, źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

14 stycznia 2022 roku w Grudziądzu inspektorzy transportu drogowego skontrolowali autobus, który miał rozpocząć kurs na regularnej trasie przewożąc ludzi. Na szczęście dla nich autobus zakończył podróż jeszcze zanim zdążył ją zacząć...

Skontrolowany pojazd na pierwszy rzut oka miał problemy z szalejącą korozją nadwozia. Podczas wstępnej kontroli okazało się, że rdza nie oszczędziła również podwozia. Wnętrze również pozostawało wiele do życzenia bowiem okazało się, że popękane są elementy konstrukcyjne oparć siedzeń. Zamiast w trasę z pasażerami autobus w asyście funkcjonariuszy ITD pojechał na szczegółową kontrolę stanu technicznego do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów.

Nie tylko korozja była problemem skontrolowanego autobusu
Nie tylko korozja była problemem skontrolowanego autobusu


Na stacji stwierdzono szereg usterek m.in. pękniętą prawą podłużnicę podwozia, uszkodzoną oponę na osi napędowej, w której było widać druty... Usterki zakwalifikowano jako niebezpieczne co zakończyło się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, a kierowca otrzymał zakaz używania pojazdu do czasu usunięcia nieprawidłowości.

Nie tylko korozja była problemem skontrolowanego autobusu
Nie tylko korozja była problemem skontrolowanego autobusu


Dodatkowo kierowca nie okazał również właściwego zezwolenia na przewóz osób na linii regularnej. Za stwierdzone nieprawidłowości wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem zostały wszczęte postępowania administracyjne.

A jakie będą dalsze losy autobusu? Wydawać by się mogło, że czeka go dalsza kariera na afrykańskich traktach... A może wróci na polskie drogi? Bo jak się okazało... była już kolejna kontrola tego autobusu, która wykazała jego fatalny stan techniczny...

Przeczytaj również

Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2021Partner techniczny TMNET.PL