| kontakt
Najczęściej czytane:
25 lat działalności Volvo Trucks w Polsce
dodano: 2019-09-19 09:54:36, dodał: Redakcja, źródło: Volvo Truck

Volvo Truck Poland świętuje swoje 25 urodziny. W 1994 roku powstał polski oddział szwedzkiego producenta samochodów ciężarowych. Rok później we wrocławskiej fabryce rozpoczyna się montaż ciężarówek Volvo, w której do końca 2001 roku wyprodukowano 8 500 pojazdów.

Od początku działalności w Polsce, Volvo Trucks sprzedało ponad 50 000 pojazdów. Firma zaczynała od 11 prywatnych autoryzowanych serwisów, dziś jest ich już 32, z czego 9 w pełni zarządzanych punktów obsługi Volvo Group Truck Center.

25 lat to długa historia. Zmieniła się nasza firma, rynek, Klienci. Przez ten czas produkty Volvo mocno ewoluowały, choć do dziś króluje flagowy model Volvo FH. 25 lat to kawał historii, wspaniała przygoda, wielu ludzi, którzy są z nami do dziś. To olbrzymi rozwój, który przeszła zarówno sama firma, jak i dostarczane przez nas produkty

Małgorzata Kulis - Dyrektor zarządzająca Volvo Group Trucks PolandVolvo Trucks rozwija ofertę samochodów z napędem alternatywnym - elektryczne Volvo FL Electric i Volvo FE Electric trafiły do Klientów w Szwecji i Niemczech, zasilane gazem LNG i CNG, nie zapominając o ciężarówkach z napędem konwencjonalnym. W tym roku pojawiły się samochody z technologią I-Save (TurboCompound), pozwalającą obniżyć koszty paliwa w przewozach długodystansowych nawet o 7 proc., a także silnik spełniający normę emisji spalin Euro 6 Step D.

Komentarze

Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL