| kontakt
Najszybszy i najpotężniejszy - Chevrolet Corvette Stingray
dodano: 2019-07-23 08:58:12, dodał: Redakcja, źródło: Chevrolet Europe

Chevrolet zaprezentował najszybszą i najpotężniejszą Corvette w historii. Nowa Corvetta Stingray jest modelem na który czekaliśmy od dawna - teraz stał się on faktem.

Ósmą generację modelu Chevrolet Corvette rozpoczyna wersja Stingray - zupełnie inna niż wszystkie dotychczasowe modele. Nowością jest umieszczenie układu napędowego, który teraz został umieszczony centralnie.

Corvette zawsze reprezentowała szczyt innowacji i nacisku na osiągi. Tradycyjny pojazd z silnikiem przednim osiągnął granice, co wymagało nowego układu

Mark Reuss - prezes GMNowa koncepcja pozwoliła na zastosowanie ośmiocylindrowego wolnossącego silnika w układzie widlastym o pojemności 6,2 l generującego potężną moc 495 KM (369 kW) i olbrzymi moment obrotowy równy 637 Nm! Napęd przenoszony jest poprzez ośmiobiegową skrzynią biegów (DCT), która zapewnia błyskawiczne zmiany biegów i doskonałe przenoszenie mocy.

Nowe wcielenie Chevroleta Corvette wygląda jakby zjechało z toru wyścigowego przyszłości. Ma śmiały, futurystyczny wygląd o atletycznym kształcie. W przedniej części niskoprofilowe reflektory z LEDowymi światłami do jazdy dziennej idealnie współgrają ze zderzakiem z potężnymi wlotami powietrza. Drzwi zostały ukryte pomiędzy szerokimi przednimi nadkolami, a dużymi bocznymi wlotami powietrza nadającymi jeszcze bardziej aerodynamicznego kształtu. W tylnej części znalazła się duża przeszklona tylna klapa pod którą znalazł się silnik, dwuelementowe lampy LED, oraz cztery końcówki układu wydechowego. Nową Corvette charakteryzują najwyższej jakości materiały i dbałość o szczegóły. Nadwozie może być pomalowane na jeden z 12 kolorów.

We wnętrzu również zaszły zmiany - minimalnej wysokości kokpit został przesunięty do przodu o 42 cm otaczając kierowcę - tworząc niskie, a zarazem przestronne wnętrze. Wielofunkcyjna kierownica w kształcie zaokrąglonego kwadratu doskonale komponuje się z cyfrowym zestawem wskaźników, oraz umieszczonym centralnie 12-calowym wyświetlaczem. Corvetta oferuje wysokiej jakości materiały i wykonanie na wysokim poziomie.

Corvette posiada lekką, sztywną strukturę będącą podstawą do optymalnego działania układu zawieszenia. Dzięki temu właściciele Corvette będą mogli cieszyć się wyjątkową przyczepnością połączoną z minimalnymi wibracjami przy dużych prędkościach. Dzięki niskiemu położeniu środka ciężkości samochód jest niesamowicie stabilny.

Naszą misją było opracowanie nowego typu samochodu sportowego, łączącego udane atrybuty Corvette z osiągami i wrażeniami z jazdy supersamochodami średniej klasy

Tadge Juechter, główny inżynier CorvetteChevrolet Corvette Stingray został zaprojektowany z myślą o najwyższym komforcie jazdy na autostradzie i dobrze wyważonym prowadzeniu na torze.

Amerykańska wersja nowego Chevroleta Corvette Stingray trafi do produkcji na pod koniec 2019 roku.

A Wam jak się podoba nowa Corvetta?

Komentarze


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL