| kontakt
Nowy Citroen Berlingo Van
dodano: 2018-06-27 09:02:41, dodał: Redakcja, źródło: Citroen Media

Dostawczy Citroën Berlingo wprowadzony na rynek w 1996 roku i wyprodukowany w ponad 1,5 miliona egzemplarzy, ustępuje dziś miejsca trzeciej generacji samochodów przeznaczonych dla użytkowników biznesowych o nazwie Berlingo Van. Podobnie jak wersja osobowa, na którą już można złożyć zamówienie, nowy Berlingo Van to prawdziwy skok pokoleniowy pod względem stylistyki i wyposażenia.Jeszcze przed pojawieniem się w salonach osobowej wersji Berlingo na jesieni tego roku, Citroën prezentuje trzecią generację dostawczej wersji Berlingo Van, przeznaczonej dla użytkowników biznesowych. W 2017 roku marka miała 9,7% udziału w rynku samochodów dostawczych w Europie. Ze sprzedażą blisko 73 000 egzemplarzy uplasowała się na trzeciej pozycji. W segmencie furgonetek Citroën miał zawsze mocną pozycję i wytyczał nowe kierunki, tworząc legendarne modele 2CV, C15 i Berlingo czy też wprowadzając do niego pierwszy silnik wysokoprężny, pierwszą zintegrowaną stylistycznie z nadwoziem przestrzeń ładunkową i pierwszy model z trzema miejscami z przodu. Berlingo Van jest owocem niezwykle bogatego dziedzictwa i kontynuacją swoich bestsellerowych poprzedników.

Nowy Citroen Berlingo Van
Nowy Citroen Berlingo Van
Solidny i zgodny z kanonami marki, prezentuje dziś dużo więcej zalet użytkowych, które przekładają się na wyższy komfort i modularność. Zaprojektowany na miarę, aby mógł sprostać potrzebom wszelkich branży, jest dostępny w dwóch długościach nadwozia, M i XL. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów prezentuje także dwie wersje o odmiennym przeznaczeniu, „Worker”* i „Driver”, różniące się między sobą wysokością prześwitu, poziomem wyposażenia i elementami ochronnymi. Jest idealnym partnerem dla wszystkich firm dzięki dużej ładowności, wyjątkowej łatwości dostępu i różnym konfiguracjom wnętrza kabiny Extenso® lub kabiny przedłużonej. Nowy Citroën Berlingo Van został zbudowany na nowej platformie, co zapewnia mu większą zwrotność oraz wyższy komfort i bezpieczeństwo. Rewolucjonizuje swój segment ofertą 20 systemów wspomagania prowadzenia i 4 technologii łączności on-line oraz silników najnowszej generacji, takich jak nowy silnik wysokoprężny 1.5 l BlueHDi czy też silnik benzynowy 1.2 l PureTech, a także nową automatyczną skrzynią biegów EAT8. Nowy Berlingo Van trafi do sprzedaży na początku 2019 roku.

Nowy Citroen Berlingo Van
Nowy Citroen Berlingo Van
Citroën Berlingo jest wręcz wzorcem „zmysłu praktycznego” dla użytkowników biznesowych. Model ten od początku zajmował liczącą się pozycję w segmencie i stale wprowadzał innowacje. Od debiutu rynkowego na całym świecie wyprodukowano ponad 1,5 miliona sztuk tego modelu, z czego 1,3 miliona w Europie i ponad 470 tysięcy we Francji. Cieszący się wyjątkową renomą Berlingo odnotował w 2017 roku na terenie Francji rekordowy wynik ponad 27 000 sprzedanych sztuk, co stanowi wzrost o 4% w porównaniu z 2016 rokiem. Również w tym roku sprzedano ponad 8 000 sztuk, co oznacza wzrost o 25% w pierwszym kwartale. Berlingo reprezentuje 40% sprzedaży lekkich samochodów dostawczych Citroëna i jest bestsellerem marki w tym segmencie. Pełen ambicji nowy Berlingo Van trzeciej generacji, który trafi do salonów sprzedaży na początku 2019 roku, chce powtórzyć sukces swoich poprzedników.

Komentarze


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL