| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Pierwszy SUV Škody ze znaczkiem RS
dodano: 2018-09-19 09:13:33, dodał: Redakcja, źródło: Skoda - PR Portal

Jeszcze bardziej dynamiczny – taki będzie nowy model ŠKODY z gamy RS. ŠKODA KODIAQ to samochód z najmocniejszym silnikiem wysokoprężnym w historii marki, który właśnie zyskał nowy, jeszcze bardziej sportowy charakter. Model KODIAQ RS premierowo będzie można zobaczyć podczas Paryskiego Salonu Motoryzacyjnego w październiku.Najmocniejszy silnik wysokoprężny (176 kW, 240 KM), napęd na wszystkie koła i adaptacyjne zawieszenie dostępne w modelu KODIAQ RS gwarantują sportowe możliwości auta.

Samochód imponować będzie nie tylko swoją mocą, lecz również sportowym wyglądem. Wyjątkowość designu podkreśla zastosowanie czarnych, błyszczących akcentów w takich elementach jak relingi dachowe, ramy okienne czy lusterka boczne. Również osłona chłodnicy utrzymana jest w tej samej stylistyce.
Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

Dynamikę podkreślać będą w pełni LED-owe reflektory z efektem krystalicznym. KODIAQ RS jest pierwszym SUV-em w ofercie ŠKODY, który otrzyma to rozwiązanie i oferować będzie je już w standardzie. W tym modelu zadebiutuje także wirtualny kokpit, z możliwością personalizacji ustawień, wraz z dodatkowym układem „Sport”. W centralnej części piątego widoku znajdować się będzie licznik obrotów i prędkości.
Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

W ŠKODZIE KODIAQ RS zadebiutują 20-calowe obręcze kół Xtreme ze stopów lekkich. Jest to pierwszy model w portfolio ŠKODY, który takie rozwiązanie oferować będzie już w standardzie. Sportowy charakter kół podkreślą czerwone zaciski hamulcowe, umieszczone na 17-calowych tarczach. KODIAQ RS to model, który będzie wyróżniał się na tle pozostałych samochodów dostępnych na rynku. Wszystko dzięki połączeniu designu podkreślającego dynamikę z olbrzymimi możliwościami, jakie gwarantuje umieszczony w SUV-ie silnik i napęd na wszystkie koła.
Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

Zwieńczeniem charakterystycznej stylistyki samochodu będą rozwiązania zastosowane na jego tylnej części. Kształt auta podkreślą widoczne końcówki układu wydechowego umiejscowione poniżej zderzaka. Cechą wyróżniającą wszystkie modele RS, zastosowaną również w tej wersji ŠKODY KODIAQ, będzie odblaskowy element, który rozciąga się na całej szerokości auta.

Moc silnika i sportowy charakter podkreśli również nowa funkcja Dynamic Sound Boost, która zapewniając wyraźne, głębokie brzmienie, potęguje emocje, jakich dostarcza prowadzenie KODIAQA RS. System zmienia i intensyfikuje dźwięk silnika w zależności od wybranego trybu jazdy.
Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

ŠKODĘ KODIAQ RS opcjonalnie będzie można wybrać w wersji z lakierem metalizowanym Błękit Race. Ta ekskluzywna opcja swoją premierę będzie mieć podobnie jak KODIAQ RS podczas Paris Motor Show 2018.

KODIAQ RS zadebiutuje już za kilka tygodni podczas Paryskiego Salonu Samochodowego.

Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL