| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Škoda Vision 7S – nowy kierunek marki
dodano: 2022-09-03 10:19:11, dodał: Redakcja, źródło: Skoda - PR Portal

Škoda zaprezentowała koncept Vision 7S - pierwszy model z nowym językiem projektowania i nowym logo. To nowy kierunek w którym będzie podążać czeski producent – stawiając oczywiście na elektryfikację.

To co od razu przykuwa uwagę kiedy patrzymy na nową propozycję zza południowej granicy – to design. Trzeba przyznać otwarcie, że jest ciekawy i odważny. Koncept oparty o modułową platformą MEB oferuje naprawdę imponującą ilość miejsca nawet dla siedmiu osób. Przód z Tech-Deck Face – nową interpretacją grilla, który jest szerszy i bardziej płaski. Nowością jest również zastąpienie logotypu marki rozciągającym się na całej szerokości podświetlanym napisem ŠKODA w nowym wydaniu.

Škoda Vision 7S – nowy kierunek marki
Škoda Vision 7S – nowy kierunek marki


Zarówno przednie jak i tylne światła opracowane w technologii LED otrzymały kształt litery T, oraz zostały umieszczone na krawędzi pojazdu. Uwagę przyciągają również potężne zderzaki, które są ukłonem w stronę ekologii, bowiem wykonane zostały z opon pochodzących z recyklingu. Z identycznego materiału wykonane zostały także okładziny nadkoli.

Dzięki VISION 7S oferujemy konkretny obraz zupełnie nowego modelu ŠKODY, który poszerzy nasze portfolio produktów i bazę klientów. W ten sposób znacznie przyspieszamy ofensywę na eMobility – do 2026 r. zamierzamy wprowadzić na rynek trzy nowe w pełni elektryczne modele.

Klaus Zellmer - prezes zarządu ŠKODAŠkoda Vision 7S – nowy kierunek marki
Škoda Vision 7S – nowy kierunek marki


Nowa propozycja spod znaku Škody otrzymają oczywiście elektryczny układ napędowy. W zaprezentowanym modelu VISION 7S. Choć aktualnie nie są znane szczegóły samej „jednostki napędowej” - to wiadomo, że zastosowany akumulator o pojemności 89 kWh ma zapewnić 600 km zasięgu.

Škoda ma w planie wprowadzenie do 2026 roku trzy nowe, całkowicie elektryczne modele. Pierwszy oparty na modelu Vision 7S siedmioosobowy samochód rodzinny, drugi ma być kompaktowym SUVem, a trzeci propozycją do miasta.

Zwiększona aktywność producenta w dziedzinie elektryfikacji nie oznacza rezygnacji ze spalinowych modeli. W drugiej połowie 2023 r. zaprezentowane zostaną nowe generacje modeli SUPERB oraz KODIAQ – wyposażonych w wydajne napędy spalinowe. Rok później producent planuje również odświeżenie modelu OCTAVIA.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL