| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najwyższa półka - Nowe BMW X7
dodano: 2018-10-18 23:46:34, dodał: Redakcja, źródło: BMW

Luksus w nowym wymiarze: pierwsze BMW X7 łączy w sobie prezencję, ekskluzywność i komfort modelu klasy luksusowej z wszechstronnymi właściwościami jezdnymi Sports Activity Vehicle (SAV).Luksusowy SUV mierzy 5151 mm długości, 2000 mm szerokości oraz 1805 mm wysokości. Front nowego BMW X7 dominują największe „nerki” BMW, jakie kiedykolwiek występowały w modelach tej marki. W połączeniu z płaskimi podwójnymi reflektorami sięgającymi aż do atrapy chłodnicy BMW podkreślają szerokość auta. Nowe BMW X7 wyposażone jest standardowo w diodowe reflektory adaptacyjne. Opcjonalnie oferowane są światła laserowe BMW z diodowymi reflektorami adaptacyjnymi. Szeroki dolny wlot powietrza podzielony jest w wersji standardowej przez poziomą, a w połączeniu ze stylistyką Pure Excellence ukształtowaną trójwymiarowo chromowaną wstawkę, która wznosi się pionowo po bokach. Płaskie diodowe reflektory przeciwmgłowe są wbudowane w pas przedni po obu stronach aluminiowej atrapy osłony podwozia.

W widoku bocznym duże powierzchnie szyb i długa, dynamiczna linia dachu zapowiadają przestronne i jasne wnętrze nowego BMW X7. Na dużą przestronność na tylnych miejscach wskazują długie drzwi tylne, które zwiększają też komfort wsiadania i wysiadania. Charakterystyczną cechą nowego języka stylistycznego marki są klarownie ukształtowane powierzchnie i wyrazista linia przetłoczenia wznosząca się w stronę tyłu. Wszechstronna funkcjonalność nowego BMW X7 sygnalizowana jest przez duży prześwit i opcjonalne relingi dachowe. Elegancję i ekskluzywność podkreślają między innymi chromowane listwy ozdobne na progach, które łączą się bezpośrednio ze skrzelami i biegną aż do tylnego zderzaka, jak również okrągłe kontury nadkoli utrzymanych w kolorze karoserii i mieszczących obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarze do 22 cali.
Obszerne wymiary nowego BMW X7 widać również z tyłu, który podzielony jest poziomymi liniami i pionowymi krawędziami aerodynamicznymi. Płaskie diodowe lampy tylne tworzą wyraźny podział widoku tylnego. Łączy je chromowana listwa – cecha, która wcześniej występowała tylko z tyłu luksusowych BMW serii 7 Limuzyna. Kolejnym ekskluzywnym akcentem są wysokiej jakości końcówki rur wydechowych i umieszczona pomiędzy nimi atrapa osłony podwozia oferowana w ramach stylistyki Pure Excellence.

Dzięki imponującym rozmiarom wnętrza BMW X7 zapewnia nowe doświadczenie przestronności w segmencie luksusowym. Na trzech rzędach siedzeń kierowca i jego pasażerowie cieszą się wyjątkowym komfortem w eleganckim otoczeniu.
Duże powierzchnie i przejrzyste struktury nadają desce rozdzielczej nowoczesny wygląd. Ich linie są kontynuowane na boczkach drzwi. Duże powierzchnie dekoracyjne na desce rozdzielczej i konsoli środkowej obramowane galwanizowanymi listwami akcentowymi podkreślają ekskluzywny i elegancki charakter wnętrza. Standardowo nowe BMW X7 wyposażone jest w skórzaną kierownicę sportową. Nowo zaprojektowany zespół ekranów BMW Live Cockpit Professional składa się z monitora pokładowego i w pełni cyfrowego zestawu wskaźników, każdy o przekątnej 12,3 cala. W połączeniu z wysokiej jakości panelem obsługi na konsoli środkowej stanowi nowoczesną interpretację charakterystycznej dla BMW orientacji na kierowcę.
Na konsoli środkowej znajdują się czytelnie pogrupowane elementy obsługi: kontroler iDrive, nowo zaprojektowany wybierak biegów, przycisk start/stop, przełącznik właściwości jezdnych i przycisk elektrycznego hamulca postojowego, a także przyciski regulacji zawieszenia pneumatycznego i opcjonalnych trybów offroadowych.
Również panel obsługi ogrzewania i klimatyzacji ma nowoczesną formę. W BMW X7 także funkcje oświetlenia obsługuje się przyciskami. W wyposażeniu dodatkowym oferowane są wysokiej jakości szklane aplikacje na wybranych elementach obsługi: wybierak biegów, przycisk start/stop, kontroler i regulację głośności systemu audio.

Przestronność i wszechstronność wnętrza podkreślają oferowane standardowo w nowym BMW X7 trzy rzędy siedzeń obejmujące łącznie siedem miejsc. W trzecim rzędzie znajdują się dwa pełnowymiarowe siedzenia, z których nawet dorośli pasażerowie mogą korzystać podczas dłuższych podróży. Dodatkowy szklany element dachu, uchwyty na napoje i podłokietniki w boczkach tylnych podkreślają komfort podróżowania. Drugi rząd składa się standardowo z trzech siedzeń w konwencjonalnym układzie kanapy tylnej.
Alternatywnie w środkowym rzędzie oferowane są dwa bardzo wygodne fotele pojedyncze umożliwiające taki sam zakres indywidualnej regulacji jak fotele przednie. Fotele pojedyncze w drugim rzędzie wyposażone są również w zintegrowane podłokietniki i komfortowe poduszki. Odstęp pomiędzy dwoma fotelami w drugim rzędzie, dostępny po raz pierwszy w modelu SAV, tworzy wyjątkowo luksusową atmosferę z tyłu auta. Przestrzeń pomiędzy fotelami pojedynczymi może również służyć jako dostęp do trzeciego rzędu siedzeń.
Zarówno w wersji standardowej, jak i opcjonalnej siedzenia w drugim rzędzie można przesuwać w kierunku wzdłużnym o 14,5 cm (wersja 7-osobowa).
Regulacja wszystkich pozycji siedzisk i nachylenia oparcia w pierwszym, drugim i trzecim rzędzie foteli obsługiwana jest elektrycznie. Oparcia siedzeń w drugim i trzecim rzędzie są również składane i rozkładane elektrycznie.
Służące do tego przyciski znajdują się po stronie kierowcy, w strefie wejściowej tylnych drzwi oraz w bagażniku. Aby zoptymalizować komfort wsiadania i wysiadania z samochodu dla pasażerów w trzecim rzędzie, siedzenia w drugim rzędzie można całkowicie przechylić do przodu przez naciśnięciem przycisku. Wystarczy również jedno naciśnięcie przycisku, aby przywrócić drugi rząd siedzeń do ich standardowej pozycji, w której można bezpiecznie i wygodnie mocować foteliki dziecięce za pomocą złączy ISOFIX.
Wbudowany w drzwi kierowcy panel obsługi pozwala przesuwać siedzenia w drugim rzędzie do przodu i do tyłu. Podobnie kierowca nowego BMW X7 może przesuwać nie tylko swój własny fotel, ale także przedni fotel pasażera.
W ten sposób może on odpowiednio do potrzeb zwiększyć zarówno przestrzeń na nogi, jak i komfort wsiadania i wysiadania dla pasażerów w drugim i trzecim rzędzie. Dalsze przyciski do regulacji siedziska i oparcia znajdują się w obszarze tylnych drzwi. Składanie i rozkładanie oparć siedzeń w drugim i trzecim rzędzie oraz przesuwanie siedzeń w drugim rzędzie jest również możliwe z bagażnika. Przy zajęciu wszystkich siedmiu lub sześciu miejsc siedzących bagażnik nowego BMW X7 ma pojemność 326 litrów. Składając oparcia w drugim i trzecim rzędzie, można go powiększyć do 2120 litrów. W celu ułatwienia załadunku za pomocą standardowego zawieszenia pneumatycznego można aktywować funkcję obniżania pojazdu za naciśnięciem przycisku w bagażniku. Ponadto nowe BMW X7 ma dwuczęściową pokrywę bagażnika. Standardowo oba elementy są otwierane i zamykane elektrycznie. W połączeniu z opcjonalnym dostępem komfortowym oba te elementy można też otwierać bądź zamykać automatycznie i bezdotykowo.

Standardowa tapicerka ze skóry Vernasca, podobnie jak opcjonalna rozszerzona tapicerka BMW Individual ze skóry Merino, oferowana jest w pięciu kolorach. Fotele sportowe w pierwszym rzędzie są podgrzewane, a opcjonalnie także wentylowane. Również siedzenia w drugim i trzecim rzędzie mogą być podgrzewane. W wyposażeniu dodatkowym oferowane są ponadto przednie fotele wielofunkcyjne z funkcją masażu.

Standardowy trzyczęściowy szklany dach panoramiczny i duże szyby zapewniają jasne wnętrze.

Nowe BMW X& produkowane będzie w USA w zakładach BMW w Spartanburgu. Pierwsze modele trafią na rynek w marcu 2019 r.

Podstawowe dane techniczne nadwozia

BMW X7 G07SUV
Liczba drzwi:5
Liczba miejsc:7
Długość:5151 mm
Szerokość:2000 mm
Szerokość z lusterkami:0 mm
Wysokość:1805 mm
Rozstaw osi:1805 mm
Zwis przedni:874 mm
Zwis tylny:1172 mm

Podstawowe dane techniczne wersji silnikowych

BMW X7 G07xDrive 40i
(340 KM)
xDrive 30d
(265 KM)
M50d
(400 KM)
Paliwobenzynaolej napędowyolej napędowy
Układ i liczba cylindrówR-6R-6V-6
Pojemność skokowa2998 cm32993 cm32993 cm3
Moc silnika340 KM
/ 5500 obr./min.
265 KM
/ 4000 obr./min.
400 KM
/ 4400 obr./min.
Moment obrotowy450 NM
/ 1500-5200 obr./min.
620 NM
/ 2000-2500 obr./min.
760 NM
/ 2000-3000 obr./min.
Skrzynia biegówAT-8AT-8AT-8
NapędAWD AWD AWD
Średnie spalanie miasto [l/100km]bdbdbd
Średnie spalanie trasa [l/100km]bdbdbd
Średnie spalanie cykl mieszany [l/100km]8.7 6.5 7
Emisja CO2 [g/100km]198 171 185
Prędkośc maksymalna [km/h]245 227 250
Przyspieszenie 0-100 km/h [s]6.1 7.0 5.4

Galeria: Prezentacja BMW X7 (2018)


Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL