| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Volkswagen Beetle Final Edition
dodano: 2018-12-05 15:50:41, dodał: Redakcja, źródło: Volkswagen

Beetle oraz New Beetle są prawdziwymi ikonami w historii motoryzacji. Volkswagen of America uczcił ostatni rok produkcji Beetle i Beetle Cabrio specjalną edycją „Final Edition”. Dwa szczególnie stylowo wykończone modele mają swoją premierę podczas Los Angeles Auto Show 2018, które odbywa się w dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2018 r.Ameryka zawsze była jednym z rynków, na którym Beetle święcił triumfy. Kultowy model Volkswagena ma tam szczególnie wielu fanów. Właśnie dlatego Volkswagen of America postanowił przygotować dwa ekskluzywnie wykończone modele specjalne, które mają premierę podczas Los Angeles Auto Show: Beetle Final Edition i Beetle Cabrio Final Edition. Obydwa modele są bogato wyposażone i mają wysokiej jakości detale dekoracyjne.
Volswagen Beetle Final Edition
Volswagen Beetle Final Edition

Inspiracją do przygotowania wersji specjalnej Beetle była edycja „Última Edición” VW Beetle z 2003 roku. Podobnie jak wersja „Última Edición”, także „Final Edition” jest dostępna w ekskluzywnych kolorach beżowym (Safari Uni) i jasnym niebieskim (Stonewashed Blue). Modele z serii „Final Edition” są również dostępne w kolorze Pure White, Deep Black Pearl Effect i Platinum Grey. Dach z tkaniny w Beetle Cabrio został wykonany w klasycznym brązowym kolorze. Wersję „Final Edition” można rozpoznać po napisie „Beetle” na pokrywie bagażnika.
Volswagen Beetle Final Edition
Volswagen Beetle Final Edition

Specjalna wersja Beetle jest napędzana silnikiem 2.0 TSI o mocy 176 KM (130 kW/), który współpracuje z sześciostopniową automatyczną skrzynią biegów.

Samochód nie będzie oferowany na rynkach europejskich.

Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL