| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Hyundai prezentuje nowy model Sonata
dodano: 2019-04-29 10:05:30, dodał: Redakcja, źródło: Hyundai Media

Podczas New York International Auto Show 2019 koreański producent zaprezentował ósmą generację modelu Hyundai Sonata przeznaczoną na rynek amerykański.

Nowy model Hyundai Sonata nie przypomina żadnej ze swoich poprzedniczek i oddaje nowy język designu Sensuous Sportiness - tworząc samochód bardziej elegancki od poprzednika. Sonata ósmej generacji zamieniła się z sedana w czterodrzwiowe coupe w nowoczesnym stylu. Smukłe linie nadwozia w połączeniu z agresywmymi ledowymi reflektorami i wielką atrapą chodnicy dodają nowej Sonacie charakteru.

Hyundai Sonata, jako jeden z najdłużej produkowanych i odnoszących największe sukcesy modeli na globalnym rynku, ma szczególne znaczenie dla naszej firmy. Zbudowana na nowej platformie Sonata została wyposażona w zaawansowaną technologię oraz szereg najnowocześniejszych systemów z zakresu bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy - powiedział Albert Biermann Prezes i Szef Działu Badań i Rozwoju Hyundai Motor Group.
Hyundai Sonata ósmej generacji
Hyundai Sonata ósmej generacji

W nowym Hyundai-u Sonata do wyboru będą dwie benzynowe jednostki napędowe. Pierwsza to zupełnie nowy silnik benzynowy 2.5 GDI z rodziny jednostek Smartstream o mocy 194 KM. Druga w ofercie to także turbodoładowana jednostka benzynowa 1.6 T-GDI o mocy 182 KM. Oba silniki łączone są z 8-stopniową przekładnią automatyczną.

Hyundai Sonata jest znakiem rozpoznawczym firmy Hyundai, to swoiste dziedzictwo naszej marki. Jako jeden z pierwszych i najbardziej udanych modeli Hyundaia, jest samochodem wyjątkowym pod każdym względem. Najnowsza generacja Hyundaia Sonaty oddaję wizję designu przyszłych samochodów Hyundai - dodaje Mike O’Brien - Wiceprezes ds. Produktu oraz Korporacyjnego i Cyfrowego Planowania Hyundai Motor America.

Produkcja nowego modelu Hyundai Sonata rozpocznie się we wrześniu 2019 roku w Hyundai Motor Manufacturing Alabama.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL