| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Hyundai prezentuje nowy model Sonata
dodano: 2019-04-29 10:05:30, dodał: Redakcja, źródło: Hyundai Media

Podczas New York International Auto Show 2019 koreański producent zaprezentował ósmą generację modelu Hyundai Sonata przeznaczoną na rynek amerykański.Nowy model Hyundai Sonata nie przypomina żadnej ze swoich poprzedniczek i oddaje nowy język designu Sensuous Sportiness - tworząc samochód bardziej elegancki od poprzednika. Sonata ósmej generacji zamieniła się z sedana w czterodrzwiowe coupe w nowoczesnym stylu. Smukłe linie nadwozia w połączeniu z agresywmymi ledowymi reflektorami i wielką atrapą chodnicy dodają nowej Sonacie charakteru.

Hyundai Sonata, jako jeden z najdłużej produkowanych i odnoszących największe sukcesy modeli na globalnym rynku, ma szczególne znaczenie dla naszej firmy. Zbudowana na nowej platformie Sonata została wyposażona w zaawansowaną technologię oraz szereg najnowocześniejszych systemów z zakresu bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy - powiedział Albert Biermann Prezes i Szef Działu Badań i Rozwoju Hyundai Motor Group.
Hyundai Sonata ósmej generacji
Hyundai Sonata ósmej generacji

W nowym Hyundai-u Sonata do wyboru będą dwie benzynowe jednostki napędowe. Pierwsza to zupełnie nowy silnik benzynowy 2.5 GDI z rodziny jednostek Smartstream o mocy 194 KM. Druga w ofercie to także turbodoładowana jednostka benzynowa 1.6 T-GDI o mocy 182 KM. Oba silniki łączone są z 8-stopniową przekładnią automatyczną.

Hyundai Sonata jest znakiem rozpoznawczym firmy Hyundai, to swoiste dziedzictwo naszej marki. Jako jeden z pierwszych i najbardziej udanych modeli Hyundaia, jest samochodem wyjątkowym pod każdym względem. Najnowsza generacja Hyundaia Sonaty oddaję wizję designu przyszłych samochodów Hyundai - dodaje Mike O’Brien - Wiceprezes ds. Produktu oraz Korporacyjnego i Cyfrowego Planowania Hyundai Motor America.

Produkcja nowego modelu Hyundai Sonata rozpocznie się we wrześniu 2019 roku w Hyundai Motor Manufacturing Alabama.

Galeria: Hyundai Sonata ósmej generacji (USA)


Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL