| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Nowe BMW X6
dodano: 2019-07-08 10:06:34, dodał: Redakcja, źródło: BMW

BMW prezentuje nowe wcielenie modelu, który wyznaczył nową klasę samochodów Sports Activity Coupe (SAC). Oto nowe BMW X6 trzeciej generacji.Nowe BMW X6 w porównaniu do poprzednika nieco urosło. Mierzy 4935 mm długości (+ 26 mm), 2004 mm szerokości (+15 mm)ilimetrów (obecnie 4935 mm) i szersze o 15 mm (obecnie 2004 mm), zwiększył się również rozstaw osi do 2975 mm (+42 mm). Zmniejszyła się za to wysokość nadwozia do 1696 mm (-6 mm) dzięki czemu uzyskano muskularną sylwetkę.

Przednią część pojazdu zdominowały duże nerki - atrapa chłodnicy będąca znakiem rozpoznawczym BMW, dochodząca do reflektorów pod wyraźnie zaznaczonym kątem. Atrapa chłodnicy opcjonalnie może być podświetlana - przy otwarciu lub zamknięciu samochodu lub gdy kierowca ręcznie włączy podświetlenie - również w czasie jazdy. Z boku - bez problemu rozpoznamy X6 - zachowało sportową sylwętkę z opadającym dachem do nowych tylnych LEDowych lamp.
Nowe BMW X6
Nowe BMW X6

Jak przystało na modele BMW z górnej półki gama oferowanych silników BMW X6 obejmuje mocne jednostki napędowe: dwie benzynowe oraz dwa diesle najnowszej generacji. Wśród benzynowych wersji do wyboru mamy model BMW X6 xDrive40i z sześciocylindrowym rzędowym silnikiem z zapłonem iskrowym generującym 340 KM (250 kW) mocy. Drugi wariant benzynowy to model ze stajni BMW M Performance - BMW X6 M50i wyposażony w benzynowy silnik w układzie V8 o mocy 530 KM (390 kW). Gamę jednostek wysokoprężnych otwiera model BMW X6 xDrive30d z sześciocylindrowym wysokoprężnym silnikiem rzędowym o mocy 265 KM (195 kW). Mocniejsza wersja diesla - również sygnowana przez BMW M Performance - sześciocylindrowa rzędowa wyposażona w cztery sprężarki generuje moc 400 KM (294 kW) i napędza model BMW X6 M50d.
Wszystkie wersje nowego BMW X6 są w standardzie wyposażone w ośmiobiegową skrzynię biegów Steptronic i napęd na cztery koła pozwalający uzyskać maksymalną przyczepność, zwinność i stabilność kierunkową. Najnowsza generacja układu xDrive stopniowo rozdziela moment napędowy na koła przedniej i tylnej osi według zapotrzebowania w danej sytuacji.
Wszystkie warianty BMW X6 spełniają wymagania normy emisji EU6d-TEMP.

Komfort jazdy potęguje zawieszenie przedniej osi oparte o podwójne wahacze trójkątne oraz pięciowahaczowe zawieszenie tylnej osi. W nowym BMW X6 dostępne jest także zawieszenie pneumatyczne obu osi z funkcją automatycznego poziomowania. Wysokość nadwozia samochodu względem podłoża można zmieniać za naciśnięciem przycisku w maksymalnym zakresie 80 mm.
Nowe BMW X6
Nowe BMW X6

We wnętrzu wygodnie może podróżówać pięciu pasażerów w ekskluzywnej atmosferze. Wnętrze wygląda nowocześnie i sportowo. Nowy układ kokpitu wraz z nowym rozmieszczeniem i stylistyką elementów sterujących wywodzi się z progresywnego przedefinowania funkcji - obecnie jest ona dedykowana nastawieniu na kierowcę. Kokpit BMW Live Cockpit Professional w nowym BMW X6 stanowi połączenie nowego wyświetlacza i nowej koncepcji jego obsługi z usługami łączności cyfrowej. Obejmuje wyświetlacz zestawu wskaźników o wysokiej rozdzielczości oraz wyświetlacz Control Display, obydwa o przekątnej 12,3 cala. Nowy BMW X6 w standardowej wersji jest dostarczany ze skórzaną tapicerką Vernasca. Wnętrze oferuje szerokie możliwości dostosowania: od oparć tylnych siedzeń dzielonych w proporcji 40:20:40 do możliwości ich złożenia w celu zwiększenia pojemności bagażnika od 580 do 1530 litrów.

Bogata jest lista dodatków zwiększających komfort podróżowania:
- wielofunkcyjne siedzenia z możliwością masowania w przypadku fotela kierowcy i pasażera z przodu,
- czterostrefowa klimatyzacja automatyczna,
- uchwyty napojów z regulacją temperatury,
- panoramiczne okno dachowe Sky Lounge,
- zestawy zapachowe wnętrza Ambient Air
- system dźwiękowy surround Bowers & Wilkins Diamond+ 3D.

Na pokładzie nowego BMW X6 nie zabrakło również innowacyjnych systemów wspomagania kierowcy. Standardowo na wyspoażeniu znalał się tempomat z funkcją hamowania, system ostrzegający o kolizjach z rozpoznawaniem pieszych i rowerzystów. W opcji możemy wybrać aktywny tempomat z funkcją Stop&Go, a także Driving Assistant Professional - zestaw technologii poprawiających komfort i bezpieczeństwo znajduje się także asystent układu kierowniczego i pasa ruchu z asystentem jazdy w korku oraz asystent pasa ruchu z aktywną ochroną przed kolizjami bocznymi.
Nowe BMW X6
Nowe BMW X6

Nowe BMW X6 może być również wyposażone w adaptacyjne światła przednie LED z opcjonalną funkcją BMW Laserlight w trybie selektywnego trybu świecenia reflektory będą skutecznie oświetlać drogę, a światła drogowe z funkcją nieoślepiania innych kierowców zadbają o dobrą widoczność i bezpieczeństwo przy zwiększonym do 500 m zasięgu widzenia.

Nowy BMW X6 jest wyposażony w inteligentnego asystenta osobistego, któremu kierowca może nadać imię. Zakres dostępnych funkcji i umiejętności będzie się ciągle rozszerzać przy regularnych aktualizacjach, które dokonują się samoczynnie za pośrednictwem smartfona oraz łączności samochodowej w ramach funkcji zdalnych aktualizacji oprogramowania.

Galeria: Prezentacja - BMW X6 (G06)


Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL