| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Specjalna edycja Mustanga na 55-lecie produkcji
dodano: 2019-07-26 10:25:13, dodał: Redakcja, źródło: Ford (The Ford Motor Company)

Ford świętuje 55-lecie kultowego modelu Mustang prezentując nową edycję specjalną Forda Mustang55 napędzaną pięciolitrowym silnikiem z ośmioma cylindrami w układzie widlastym.

Nowa edycja specjalna Mustang55 dostępna jest w dwóch wersjach nadwozia - fastback i cabrio. Cechuje się wyjątkową stylistyką w eleganckim i sportowym stylu Forda Mustanga. Na masce i dolnych częściach boku pojawiają się czarne paski, w wersji fastback lakierowany na czarno jest również dach, dla convertible przewidziano czarny materiałowy dach. Całości dopełniają błyszczące 19-calowe felgi aluminiowe w kolorze... oczywiście czarnym! We wnętrzu na desce rozdzielczej pojawia się włókno węglowe, skóra pokrywa konsolę środkową. Fotele i boczki drzwiowe obszyte są wysokiej jakości Alcantarą.

Ford Mustang
Ford Mustang


Edycja specjalna Mustang55 wyposażona jest w 450-konny widlasty ośmiocylindrowy benzynowy silnik o pojemności 5-ciu litrów i manualną sześciobiegową skrzynię biegów lub 10-biegowy automat.

Mustang jest jednym z ekskluzywnych pojazdów, które osiągnęły ponad pół wieku ciągłej produkcji, a apetyty klientów na najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie nie wykazują żadnych oznak zanikania

Roelant de Waard, wiceprezes ds. Sprzedaży w marketingu, Ford of EuropeMustang na początku tego roku obchodził 55 lat od jego wprowadzenia 17 kwietnia 1964 r. W pierwszej połowie 2019 roku Ford sprzedał 5 500 Mustangów w Europie.

Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL